fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Skóra w XXI wieku narażona jest na takie zjawiska, jak „digital aging” i „elektromagnetyczny smog”. Brzmi poważnie? I tak jest. Jeśli bowiem chcemy zatrzymać efekt starzenia i jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem, pielęgnacja powinna być dostosowana z jednej strony do potrzeb skóry, a z drugiej do warunków, w jakiej przyszło jej żyć. Krem rozświetlający do twarzy z witaminą B3 od AMVI Cosmetics to preparat do zadań specjalnych, który doskonale łączy obydwie te funkcje, sprawiając, że skóra może znów zdrowo lśnić!

W kolorze blue…

Komputer, smartfon, telewizor – większość z nas co najmniej kilka godzin dziennie spędza przed ekranami i wyświetlaczami nie zdając sobie sprawy, że ma to wpływ nie tylko na stan oczu, ale także skóry. Dzieje się tak, ponieważ mimo tego, że sprzęty wyposażone są w filtry ochronne, emitują światło niebieskie. Zjawisko to ma nazwę „smog elektromagnetyczny”, „blue light” lub „HEV” i odpowiada za „digital aging”, czyli przyspieszone starzenie się skóry spowodowane wielkomiejskim stylem życia i stałym korzystaniem z komputerów i urządzeń mobilnych. Ze wszystkich barw ze spektrum tęczy to właśnie światło niebieskie jest najbardziej podobne do promieniowania UVA, a co za tym idzie jest bardziej agresywne, a jego przenikalność przez naskórek jest znacznie większa. I w taki sposób dochodzimy do kwestii wolnych rodników, które uznawane są za jeden z głównych czynników odpowiedzialnych za pojawianie się zmarszczek, suchości i szorstkości, a także tendencję do podrażnień i stanów zapalnych.

Skóra (nie tylko) w wielkim mieście

Drugim, znamiennym dla naszych czasów, powodem przyspieszonego starzenia się skóry jest zanieczyszczone środowisko. Nawet jeżeli nie czujemy smogu, to nie znaczy, że powietrze jest od niego wolne. Krążą w nim m. in. pyły drobnocząsteczkowe czy metale ciężkie, a wszystkie one – niewidoczne dla oka – są bardzo „widoczne” dla skóry. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się preparaty zwane anti-pollution, które tworzą na skórze barierę ochronną i zabezpieczą ją przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także działaniem smogu oraz zwalczają wolne rodniki.

Anti-blue & Anti-pollution

Krem rozświetlający do twarzy z witaminą B3 od AMVI Cosmetics to preparat do zadań specjalnych, dostosowany do potrzeb skóry narażonej na stały kontakt z niebieskim światłem oraz zanieczyszczonym powietrzem. Wnikając do jej głębszych warstw doskonale nawilża, wygładza i chroni, a zawarte w kremie cztery rodzaje drobinek rozświetlających sprawiają, że idealnie sprawdzi się on w przypadku każdej karnacji, bez względu na wiek i naturalny odcień cery.

Sekretem jego skuteczności jest lekka formuła pełna sprawdzonych i uznanych w kosmetyce składników aktywnych, takich jak:

• witamina B3 (niacynamide), która rozświetla, stymuluje regenerację skóry, pobudza produkcję kolagenu i chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi,
• bioferment z alg o właściwościach nawilżających, poprawiających elastyczność naskórka i tworzących ochronny film na skórze,
• zielona herbata wykazującą działanie przeciwrodnikowe, regenerujące i wzmacniające skórę,
• naturalne drobinki mineralne nadające efekt rozświetlenia.

Krem dobrze się wchłania i stanowi doskonałą bazę pod makijaż, a jego regularne stosowanie widocznie rozświetla cerę i redukuje wpływ zanieczyszczeń środowiska oraz smogu elektromagnetycznego na skórę.

Piękno ma wiele odsłon…

… i dlatego marka AMVI Cosmetics chce towarzyszyć kobietom nie tylko w pielęgnacji skóry. Wie, że kluczem jest podejście holistyczne, stąd zdecydowała się na podjęcie działań na rzecz zdrowia kobiet. W efekcie narodziła się współpraca z Fundacją Rak’n’Roll a AMVI Cosmetics stało się jedyną polską marką kosmetyczną, która przeznacza 1% z przychodu z każdego sprzedanego kosmetyku na wsparcie chorych na raka piersi. Pielęgnujesz – Pomagasz. Po prostu!

Krem rozświetlający z witaminą B3 do twarzy, sugerowana cena 59,99 zł/50 ml

Produkty AMVI Cosmetics dostępne są w wybranych sklepach i drogeriach internetowych.

Instagram: https://www.instagram.com/amvicosmetics/
Facebook: https://www.facebook.com/amvicosmetics

Poprzedni

Wiosenna kompleksowa pielęgnacja ciała w ruchu BODY POSITIVE

Następny

Maseczki do twarzy – pielęgnacyjny must have

Zobacz również to: