fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Atopowe zapalenie skóry jest przypadłością na które cierpi około1/3 populacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż stan populacji na rok 2020 to około 7,8 mld ludności, daje nam to całkiem sporą liczbę chorych. Przyczyną tego typu alergii są skłonności genetyczne. Samo występowanie reakcji alergicznej warunkowane jest wpływem alergenów, czyli ekspozycją na czynniki drażniące. Może to być sierść naszego ukochanego pupila lub ulubione ciastko z truskawkami. Jeśli należysz do tej 1/3 części ludzkości, z pewnością zwracasz szczególną uwagę na specyfikę produktów do pielęgnacji ciała z których korzystasz.

Zaczerwienienia i suchość skóry potrafią być wyjątkowo niekomfortowe, a w połączeniu z koniecznością odmawiania sobie ulubionych deserów czy pieszczot z Burkiem, potrafią zepsuć nawet najbardziej udane dni. Na poprawienie twoich relacji z psem nie mamy rady, ale z pewnością możemy podpowiedzieć co zrobić żeby poprawić twoje relacje ze skórą!

Co ma wspólnego Koziołek Matołek z szarym mydłem?

Szare mydło w kostce często kojarzy się z czasem PRLu i produktami na kartkę, ale zapominamy, że są to również czasy w których powstało wiele kultowych świetności, takich jak przygody Koziołka Matołka, czy gum do żucia z komiksami o Kaczorze Donaldzie. Szare mydło to doskonała alternatywa dla osób z atopowym zapaleniem skóry, ponieważ jego skład bazuje na mieszaninie soli potasowych oraz gliceryny. Dzięki temu sprawia, że uczulenia spowodowane szarym mydłem są znacznie rzadsze niż przy stosowaniu innych środków higienicznych. Dodatkowo nie zawierają tylu sztucznych barwników czy substancji zapachowych, więc ryzyko podrażnienia jest również nikłe.

POLECAMY: HIPOALERGICZNE TRADYCYJNE POLSKIE SZARE MYDŁO BARWA 3,45zł/190gram, HIPOALERGICZNE TRADYCYJNE POLSKIE SZARE MYDŁO BARWA 1,99zł/100gram, HIPOALERGICZNE TRADYCYJNE POLSKIE SZARE MYDŁO BARWA MNISZEK LEKARSKI 2,49/100gram, HIPOALERGICZNE TRADYCYJNE POLSKIE SZARE MYDŁO BARWA RUMIANEK 3,45/190gram, TRADYCYJNE POLSKIE SZARE MYDŁO DO SKÓRY SUCHEJ Z EKSTRAKTEM Z LNU 9.99 zł/500 ml, TRADYCYJNE POLSKIE SZARE MYDŁO DO SKÓRY WRAŻLIWEJ Z EKSTRAKTEM Z PSZENICY 9,99 zł/500 ml, TRADYCYJNE POLSKIE SZARE MYDŁO 9,99 zł/500 ml

AZS

Delikatna sprawa

Dobór odpowiedniego płynu do higieny intymnej w przypadku osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, może być wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Jednak na rynku pojawia się coraz więcej produktów dedykowanych pielęgnacji pod kątem AZS. Skóra w okolicach intymnych jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa na podrażnienia, dobrze więc jest znaleźć rozwiązanie które dodatkowo jej nie zaszkodzi. W tym celu polecamy wybierać produkty zawierające np. pantenol, wyciąg z aloesu czy ekstrakt z żurawiny, które mają działanie antybakteryjne
i ochronne.

POLECAMY: BARWA HIPOALERGICZNY PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ DELIKATNOŚĆ 9,99ZŁ/500ML, BARWA HIPOALERGICZNY PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ NAWILŻENIE CENA 9,99ZŁ/500ML.

AZS

A ty, co robisz pod prysznicem?

Niektórzy pod prysznicem lubią się zrelaksować, inni rozmyślają o tej jednej wpadce, którą popełnili będąc jeszcze w szkole średniej, a jeszcze inni dają performance artystyczny przed butelkami z szamponem. Jeśli jesteś osobą z AZS musisz jednak pamiętać o tym, że te butelki oprócz spełniania się w roli widzów na koncercie który dajesz, powinny również spełniać wymogi twojej delikatnej skóry. Nawilżanie warto zacząć już pod prysznicem, korzystając z płynów z dodatkiem alantoiny czy lnu, które przyspieszą gojenie i regeneracje suchej skóry oraz załagodzą pieczenie. Pamiętaj, że interakcja z widownią to niezwykle istotny element koncertu!

POLECAMY: HIPOALERGICZNY ŻEL POD PRYSZNIC BEZZAPACHOWY 8,99zł/400ml, HIPOALERGICZNY ŻEL POD PRYSZNIC DLA SKÓRY SUCHEJ Z EKSTRAKTEM Z LNU 11,49 zł/400 ml, HIPOALERGICZNY ŻEL POD PRYSZNIC DO SKÓRY WRAŻLIWEJ Z EKSTRAKTEM Z PSZENICY 11,49 zł/400 ML

Poprzedni

Tu i teraz By Cajmel. RENEE

Następny

JESIENNE NAWILŻANIE I UJĘDRNIANIE DLA PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRY Z TEOXANE!

Zobacz również to: