fbpx
sobota, 18 maja 2024

Latem trudno uniknąć słońca. Zresztą większość z nas ma z nim całkiem bliskie relacje. Bo co to za urlop bez słonecznych kąpieli, prawda? A i w miejskiej dżungli jego promienie atakują z pełną mocą każdego bez wyjątków. Dlatego lato bezsprzecznie kojarzy się z opaloną skórą.

Czy oliwkowy odcień jest piękniejszy niż kolor porcelany to kwestia gustu, natomiast pewne jest, że opalenizna to rodzaj delikatnego poparzenia. A o i cięższe nietrudno, zwłaszcza przy nieodpowiednio dobranym filtrze SPF. Jak ukoić skórę podrażnioną po celowym lub „przypadkowym” opaleniu bądź po wizycie na solarium? Może w tym pomóc linia Pantenol Med od Instytutu Dermokosmetyków Ideepharm.

Dla wielu osób intensywne opalanie to zupełnie niegroźna czynność, a opaleniznę postrzegają jako symbol atrakcyjności. Dlatego latem plaże pełne są spragnionych romansu ze słonecznym promieniowaniem wczasowiczów, a i w parkach pełno osób wystawiających twarz do słońca. Do tego dochodzą amatorzy solarium, dla których mocno opalona skóra to podstawa wyglądu.

Tymczasem nie ma czegoś takiego, jak bezpieczne opalanie, a ochrona przeciw falom UV powinna być podstawą pielęgnacji na co dzień, a nie tylko w wakacje. Opalenizna, czy nam się to podoba czy nie, to forma oparzenia, a każde oparzenie jest szkodliwe dla skóry. Gdy ekspozycja na słońce nie była długa i intensywna, najczęściej naskórek reaguje lekkim zaczerwienieniem, ale przebywanie dłuższy czas w pełnym słońcu może skutkować silniejszym podrażnieniem, a nawet poparzeniem. Rumień, świąd, pieczenie bolesność to klasyczne objawy uszkodzenia skóry. Aby ją zregenerować klasyczny balsam nie wystarczy – skuteczniej sprawdzą się preparaty specjalistyczne.

Produkty z linii Pantenol Med to innowacyjne produkty o silnym działaniu regenerującym, które przynoszą szybkie złagodzenie podrażnień skóry po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub w solarium oraz po lekkich oparzeniach, a w przypadku dzieci, także przy odparzeniach. Gamę tworzą trzy produkty:

Pianka do twarzy i ciała regenerująco-łagodząca w sprayu 150 ml

Pianka do twarzy i ciała regenerująco-łagodząca polecana jest do pielęgnacji skóry narażonej na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Intensywnie nawilża, łagodzi, regeneruje i koi podrażnienia po lekkich oparzeniach oraz wywołane zbyt długą ekspozycją słoneczną lub pobytem w solarium. Wysokie stężenie D-pantenol (10%) skutecznie nawilża, regeneruje oraz zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia oraz swędzenie wywołane oparzeniami. Ekstrakt z nagietka i alantoina działają silnie łagodząco, regenerująco i wspomagają gojenie mikrourazów, a sok z aloesu skutecznie nawilża przynosząc ulgę podrażnionej skórze.

Kojąca pianka dla dzieci do twarzy i ciała w sprayu 150 ml

Wyjątkowo łagodna formuła pianki została stworzona z myślą o wrażliwej i delikatnej skórze dziecka i polecana jest do całorocznej pielęgnacji. Wysokie stężenie D-pantenolu (10%) zapewnia szybkie i długotrwałe łagodzenie podrażnień skóry po kąpieli słonecznej lub działaniu innych niekorzystnych czynników. Nawilża i regeneruje skórę z objawami oparzeń i termicznych oraz wspomaga gojenie otarć naskórka i drobnych skaleczeń. Dodatkowo łagodzi podrażnienia wywołane odparzeniami. Alantoina działa łagodząco i regenerująco, zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry, a inutec intensywnie nawilża i odbudowuje uszkodzony naskórek.

Pianka do twarzy i ciała odbudowująco-naprawcza 150 ml

Pianka odbudowująco-naprawcza z wysokim stężeniem D-pantenolu (10%) nawilża i regeneruje skórę oraz wspomaga gojenie otarć naskórka i drobnych skaleczeń. Polecana jest do skóry nadmiernie przesuszonej i podrażnionej, szczególnie po długotrwałej ekspozycji na słońcu lub solarium oraz po lekkich oparzeniach. Zawarty w niej sok z aloesu szybko i długotrwale nawilża skórę, zmniejszając jej szorstkość oraz skutecznie koi i redukuje podrażnienia, a inutec intensywnie nawilża i odbudowuje uszkodzony naskórek. Pianka jest łatwa w aplikacji nawet na bardzo wrażliwe miejsca, a także przyjemnie i delikatnie chłodzi.

  • Pianka do twarzy i ciała regenerująco-łagodząca w sprayu: 12,50 zł/ 150 ml
  • Kojąca pianka dla dzieci do twarzy i ciała w sprayu: 12,50 zł/ 150 ml
  • Pianka do twarzy i ciała odbudowująco-naprawcza: 14 zł/ 150 ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta: https://ideepharm.pl

Poprzedni

Pierwiastek życia: MyBestMagnesia

Następny

Kruki

Zobacz również to: