fbpx
sobota, 13 lipca 2024

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w tkankach człowieka, natomiast w medycynie estetycznej jest on produkowany przy pomocy zaawansowanych, nowatorskich metod biotechnologicznych. Można go spotkać w kremach, wypełniaczach zmarszczek, w zaawansowanych serum oraz w ampułkach. Przeważnie jest on bezpieczny dla skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Zalety kwasu hialuronowego

Przede wszystkim wykazuje on właściwości nawilżające, pielęgnacyjne oraz odmładzające. Jego intensywne działanie pozwala poprawić kondycję skóry, podnieść owal twarzy oraz spłycić drobne zmarszczki.

Kwas hialuronowy jest także ratunkiem dla odwodnionej i suchej skóry, ponieważ natychmiastowo i dogłębnie ją nawilża. Jest on wydajny i bezpieczny w użyciu. Stosuje się go zazwyczaj przy pierwszych oznakach starzenia się skóry. Najlepsze efekty można oczywiście osiągnąć przy długotrwałym stosowaniu, kiedy skóra staje się dogłębnie uzupełniona i zregenerowana.

Dzięki wielu zaletom i widocznym efektom — kwas hialuronowy jest często stosowany zarówno przez kobiety w różnym wieku, jak i przez mężczyzn chcących zadbać o swój zewnętrzny wygląd. Sięgają po niego już osoby w średnim wieku, zapewniając sobie tym samym efektywne zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Kwas hialuronowy nie tylko na zmarszczki

Oprócz wypełnienia zmarszczek i redukcji pierwszych oznak starzenia, kwas hialuronowy wspiera również tworzenie się nowych włókien kolagenowych, dodając skórze sprężystości i jędrności.

W znacznej mierze pomaga on także przedłużyć młodzieńczy wygląd skóry oraz wykazuje właściwości przyspieszające gojenie się blizn. Stosowany bezpośrednio na skórę twarzy — chroni ją przed działaniem negatywnych warunków atmosferycznych takich jak np. zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, szkodliwe promieniowanie słoneczne oraz silny wiatr.

Dzięki kwasowi hialuronowemu skóra staje się bardziej gładka i odzyskuje zdrowy wygląd — bez podrażnień i zaczerwień. To znakomite rozwiązanie dla osób borykających się z problemami podrażnionej i suchej skóry, a także dla wszystkich pragnących odzyskać młody wygląd twarzy oraz szyi.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Korzystny wpływ kwasu hialuronowego w zabiegach oferowanych przez salony medycyny estetycznej jest coraz to bardziej powszechny i ogólnie dostępny. Substancja ta zaaplikowana bowiem bezpośrednio pod wskazaną warstwę skóry daje rewelacyjne efekty. Podnosi owal twarzy, wyrównuje niedoskonałości oraz przywraca promienny, młodzieńczy wygląd.

Kwas hialuronowy podtrzymuje bowiem bezpośrednio wysoki poziom nawilżenia skóry i zapobiega opadaniu niektórych części twarzy. Dodatkowo wypełnia drobne ubytki i nadaje skórze elastyczności oraz jędrności na wysokim poziomie.

Kwas hialuronowy pobudza również migrację komórek, które w znaczącym stopniu gwarantują regenerację tkanek oraz dostarczanie skórze składników odżywczych, oraz tlenu. To naprawdę cenna i coraz to bardziej doceniana substancja, która w połączeniu ze zdrową dietą i odpowiednim stylem życia — może zapewniać spektakularne efekty.

Artykuł powstał przy współpracy z Mediderm.com.pl

Poprzedni

Pięć minut terapii

Następny

PÓŁNOC W EVERWOOD

Zobacz również to: