fbpx
niedziela, 21 kwietnia 2024

Wyprodukowane z zamiłowania do życia na świeżym powietrzu, klapki firmy Gumbies zapewniają swobodę minimalistycznego obuwia, jednocześnie chroniąc stopę. Doświadczenia zdobywane podczas podróży i eksploracji doprowadziły markę do zaprojektowania i produkcji tego, w co wierzy – najlepszego, uproszczonego obuwia, jakie kiedykolwiek stworzono. Gumbies cieszą się obecnie na całym świecie niezwykłym powodzeniem, jednocześnie celebrując wolność, zabawę i funkcjonalność. Guma z recyklingu, naturalna juta, korek i płótno to ekologiczne materiały, dzięki którym klapki odzwierciedlają całą filozofię produkcji.

Michel Maurer, założyciel australijskiej marki Gumbies wolność i przygodę miał wpisane w DNA. Nigdy nie chciał być ograniczony poprzez zamknięcie w czterech ścianach i zawsze patrzył przez okno marząc o następnej wyprawie lub rzeczach, które powstały z odrzuconych kawałków w garażu jego taty. Opuszczając dom z niewielką ilością zaoszczędzonych pieniędzy, z plecakiem i głową pełną marzeń, Michel znalazł pracę opartą na jego podróżach, napędzając jego pasję do kreatywności. Marka Gumbies odzwierciedla właśnie jego zamiłowanie do prostoty, i co najważniejsze – wolności, jednocześnie wykorzystując naturalne materiały; prototypy zostały wykonane przy użyciu starych opon, ale ostatecznie wykorzystano gumę pochodzącą z recyklingu. Dla zwiększenia wytrzymałości użyto juty, a dzięki dwuwarstwowej podeszwie środkowej z pianki EVA klapki są niesamowicie wygodne. Warstwa górna pokryta jest płótnem zapewniającym komfort dla skóry.

W sezonie SS21 marka Gumbies oferuje aż dwie nowości – Cairns i Slingback.

Inspiracją modelu Cairns jest piękne miasto położone u wrót Wielkiej Rafy Koralowej w Australii. Konstrukcja oparta jest na kultowej podeszwie Gumbies – jest wytrzymała, zapewnia doskonałą przyczepność i stabilność podczas chodzenia po skałach, śliskich powierzchniach czy wokół basenu. Dzięki amortyzowanej podeszwie środkowej o niskim profilu można wygodnie przemierzać kilometry wzdłuż nierównego wybrzeża albo szlaków. Górna warstwa to super miękka, ale trwała mieszanka poliestrowo-bawełnianego dżerseju.

Model Gumbies Slingback to hybrydowy sportowy klapek dedykowany kobietom. Oparto go na podeszwie modelu „Islander”, lecz tym razem ze skręconym paskiem na cholewce. Pasek wygląda oryginalnie, ale jest w pełni funkcjonalny i wygodny, wykonany z super miękkiego, elastycznego poliestru. Slingback są łatwe do zakładania i nie wymagają wiązania, więc idealne sprawdzą się podczas codziennych zajęć lub wieczorem na parkiecie. Dzięki szerokiej gamie wspaniałych kolorów na pewno uda się dopasować do nich idealny strój na lato.

Nowości oraz pozostałe modele Gumbies są dostępne w sprzedaży od maja na www.mmsport.pl oraz w wybranych sklepach stacjonarnych.

Poprzedni

Jak dobrać tusz do rzęs w zależności od rodzaju rzęs.

Następny

Spójrz na stopy

Zobacz również to: