fbpx
czwartek, 18 lipca 2024

Uniwersum Warcrafta to świat wielobarwny, bogaty wręcz zachwycający swą różnorodnością. Każda z krain – od okrytych lodem górskich pasm Dun Morogh, przez gęste tropikalne puszcze Feralas, po wypalony do gołej ziemi Gorejący Wąwóz – ma swój niepowtarzalny i zapadający w pamięć charakter.

Tym, co czyni świat Warcrafta wyjątkowym, jest jego historia. Wbrew swej nazwie, uniwersum „Rzemiosła Wojny” nie zaznawało wyłącznie krwawych konfliktów. Warcraft to również opowieść o przyjaźni, poświęceniu, miłości, wierności i zdradzie. Od lat mnogość historii w nim zawartych imponowała. Teraz, wraz z pojawianiem się kolejnych pozycji literackich oraz rozszerzeń do gry MMORPG, rozrosła się do granic wyobraźni.

https://bit.ly/wow-kronika3

Mogłoby się wydawać, że zebranie wszystkich wątków i połączenie ich w przystępną całość będzie karkołomnym wyczynem, a jednak to się udało. Efektem wysiłków twórców i znawców uniwersum jest Kronika – kompendium wiedzy o świecie Warcrafta, które w atrakcyjny sposób prezentuje uporządkowaną i najnowszą wersję jego historii.

Poprzednie dwa tomy koncentrowały się na wydarzeniach z zamierzchłych czasów oraz dwóch wojnach Przymierza z Hordą; trzecia odsłona Kroniki zabierze czytelników w podróż do najsłynniejszych wydarzeń przedstawionych w grach Warcraft III: Reign of Chaos, wraz z rozszerzeniem Frozen Throne oraz World of Warcraft aż do czasów Kataklizmu, który odmienił oblicze całej Azeroth.

Trzecia Kronika skierowana jest nie tylko do fanów literackich odsłon Warcrafta, ale również do graczy, niezależnie od ich doświadczenia. Dzięki tej książce będą mogli dokładniej poznać fabularną stronę konfliktu frakcji, wykonywanych zadań oraz podziemi, przy przemierzaniu których zarwali niejedną noc. Kronika pozwoli im jeszcze mocniej zżyć się z swoim ulubionym uniwersum.

Podobnie jak poprzednie tomy, trzecia Kronika prezentuje się niezwykle atrakcyjnie, ciesząc oczy wielobarwnymi ilustracjami oraz stylizowanymi kartami wydrukowanymi na wysokiej jakości papierze.

Trzeci tom Kroniki Warcrafta trafi do sprzedaży już 10 listopada, a w ślad za nim kolejna gratka dla fanów tego uniwersum – kalendarz ścienny na nadchodzący 2022 rok ozdobiony grafikami z World of Warcraft: Shadowlands, najnowszego dodatku do gry, w którym nieprzebyta dotąd bariera oddzielająca światy żywych i umarłych została rozbita, poszerzając listę dostępnych krain o zaświaty, czyli tytułową Krainę Cieni. Podobnie jak miało to miejsce w kalendarzu na 2021 rok, obok tradycyjnych świąt znajdziecie w nim również daty graniczne znanych z gry cyklicznych eventów z zachowaniem miejsca na własne notatki.

 

Poprzedni

Złoto w odcieniach różu, czyli edycja GOLDENBOX No.37

Następny

RENEE XMAS GIRLS!

Zobacz również to: