fbpx
wtorek, 5 marca 2024

Spójrz na Presleya oczami Priscilli

W szczerej do bólu książce Priscilla Presley zdradza sekrety związku z królem rock n’ rolla. Poznała go jako czternastolatka. Już wtedy był królem sceny i jednym z najchętniej słuchanych muzyków na świecie. Nastoletnia fanka szybko straciła dla niego głowę. Jak z dzisiejszej perspektywy ocenimy ich związek?

Priscilla. Elivs i ja to porywająca, pełna szczegółów opowieść kobiety, która przeżywa swoją pierwszą, być może największą, miłość. Jak to jest kochać ikonę seksu i żyć w świecie blichtru, gdzie wszystko jest na wyciągnięcie ręki?

Historia i niezliczeni fani zapamiętali nienaganny wizerunek, pogodny charakter i wrodzoną przebojowość Elvisa. Czy to możliwe, że idol tysięcy w ciągu chwili potrafił zmienić się w wybuchowego, obrażalskiego, zadufanego w sobie egocentryka?

Życie w cieniu króla

Uzależnienie od środków nasennych, niezliczone zdrady i pogłębiająca się samotność.

Ciągłe imprezy, nocne życie, koncerty i niewyobrażalna sława.

Im dłużej byli razem, tym bardziej Priscilla traciła kontrolę nad własnym życiem. Elvis mówił jej, jak ma się ubierać, malować, jak chodzić. Traktował jak lalkę, którą może ukształtować według swojego gustu. W książce Priscilla opisuje kontrowersje, które przez niemal osiemnaście lat związku były jej codziennością. Mówi o rozwodzie oraz więzi łączącej ich aż do tragicznej śmierci Elvisa. A w końcu o emancypacji i wyjściu z cienia legendy.

Z początku byłam całkowicie otwarta na Elvisa i jego bogatą wyobraźnię. Moje życie ograniczało się do tych chwil, które spędzaliśmy we dwójkę. Starałam się unikać słów, które mogłyby wystawić naszą więź na próbę. Spełniałam jego zachcianki, a jego przekonania stawały się moimi.

Poprzedni

Małżeństwo ze snu

Następny

Do trzech razy śmierć

Zobacz również to: