fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Prowokująca do myślenia i pełna humoru… Zaskakująco oryginalna i bardzo przyjemna – Women’s Weekly

Dowcipne, zabawne, ale też prowokujące do myślenia – The Daily Mail

Trzydzieści kobiet. Trzydzieści wzruszających, często zabawnych historii, prezentujących różne wymiary kobiecości. Najnowsza książka Cecelii Ahern, autorki bestsellerów „PS Kocham Cię” i „Love, Rosie” to kolekcja opowiadań, która zachwyca połączeniem dowcipu z egzystencjalnym rozgoryczeniem. „Głos” to najbardziej dojrzała książka Ahern, ale zarazem niepozbawiona zalet jej wcześniejszych publikacji. To opowieści o kobietach i dla kobiet. To teksty, które pocieszają, inspirują, dodają siły i odwagi.

Prezentując dylematy, przed którymi stają kobiety, oraz ich marzenia, Ahern łączy realizm magiczny z codzienną prozą życia. Małżeństwo, dzieci, kariera… jej bohaterki konfrontują się z problemami przyziemnymi, ale też tajemniczymi. Jedna z nich postanawia wymienić swojego nudnego męża w sklepie, w którym go nabyła, inna natomiast dosłownie zapada się pod ziemię. Wszystkie je łączy poczucie niespełnienia i frustracji oraz pragnienie zmiany samej siebie, by zacząć żyć pełnią życia.

„Głos” to oryginalna, szczera i dająca do myślenia kolekcja opowieści o byciu kobietą we współczesnym świecie oraz walce z przeciwnościami losu, które funduje nam życie. Opowieści pisanych szczerze, od serca, ale równocześnie z odrobiną podszytego humorem dystansu.

W najgorsze dni wracała do domu całkowicie przytłoczona i zdesperowana. Zerkała w lustro, żeby się przekonać, że wciąż jeszcze tam jest, żeby przypomnieć sobie fakt swojego istnienia. Zaczęła nawet nosić kieszonkowe lusterko dla takich chwil w metrze, kiedy była przekonana, że już na dobre zniknęła.
– fragment książki

Cecelia Ahern – autorka znanych na całym świecie bestsellerów. Zdobyła sławę dzięki debiutanckiej powieści „PS Kocham Cię”, na podstawie której nakręcono film z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Jej kolejne powieści urzekły odbiorców w 46 krajach – ich tematyka trafiła do serc czytelników na wszystkich kontynentach, a książki rozeszły się w ponad 15 milionach egzemplarzy. W Polsce książki Ahern sprzedały się już w ponadmilionowym nakładzie.

Poprzedni

VEGAN Skin Desserts Chia&Goi Ratunek dla włosów kruchych i matowych

Następny

Ostra jazda

Zobacz również to: