fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Zatopiony statek, zaginiona dziewczyna, pytania pozostawione bez odpowiedzi…

Kieran Elliott w młodości popełnia błąd, który na zawsze zmienił jego życie. Po latach wraz z żoną i córeczką odwiedza niewielką nadmorską miejscowość, w której niegdyś mieszkał. Pomimo upływu lat wciąż prześladuje go ogromne poczucie winy.

W tym samym czasie na plaży zostaje odkryte ciało młodej dziewczyny, a na jaw wychodzą dawne tajemnice.

Jane Harper w imponujący sposób opisuje nadmorskie krajobrazy, pokazując, że atmosfera miejsca w nieunikniony sposób kształtuje ludzkie życie.„Sydney Morning Herald”

Jane Harper – Przez trzynaście lat pracowała jako dziennikarka w Australii i Wielkiej Brytanii. Mieszka z rodziną w Melbourne. Jej debiutancka powieść, Susza (wyd. pol. 2016), stała się bestsellerem, a na jej podstawie nakręcono głośny film. Kolejne książki Jane Harper, Siła natury (wyd. pol. 2019), Stracony (wyd. pol. 2020), również okazały się bestsellerami.

Australijska dziennikarka i pisarka, autorka bestsellerowych powieści. Urodzona w Manchesterze, dzieciństwo spędziła w Wielkiej Brytanii. Gdy miała osiem lat, rodzice zdecydowali się na przeprowadzkę do Australii. Obecnie mieszka w Melbourne. Przez trzynaście lat pracowała jako dziennikarka prasowa w Australii i Wielkiej Brytanii. W 2016 roku debiutowała kryminałem Susza, który natychmiast stał się światowym hitem. Obecnie trwają prace nad serialową adaptacją cyklu, w której w rolę Aarona Falka wcielić ma się Eric Bana. Zarówno Susza, jak i jej kontynuacja – Siła natury – regularnie gościły na listach bestsellerów, m.in. „New York Timesa” oraz „Sunday Timesa”. Harper jest laureatką prestiżowych nagród literackich, w tym Australian Book Industry Award, Złotego Sztyletu przyznawanego przez Stowarzyszenie Pisarzy Literatury Kryminalnej czy nagród gigantów takich jak Amazon czy Goodreads.

Poprzedni

Huśtawka

Następny

(Bardzo) krótka historia życia na Ziemi

Zobacz również to: