fbpx
piątek, 1 grudnia 2023

  Festiwalowa gorączka

Festiwale muzyczne

Powtórka z rozgrywki

Chyba umieram

Chyba umieram

Żeglarze nocy

Za przyjaźń

Za przyjaźń wyspa kobiet

Wiedma

Wiedma wyspa kobiet

Niezbędnik higieniczny do szkolnej wyprawki

Niezbędnik higieniczny do szkolnej wyprawki

NAD MORZE PO JOD

Idealna lektura dla fanów Kena Folletta, zarówno jego trylogii Stulecie, jak i thrillerów szpiegowskich.

Opowieść o tym, jak historia determinuje ludzkie losy. O niespełnionej miłości, poczuciu winy, zemście i duchach przeszłości, które wpływają na nasze decyzje i uniemożliwiają patrzenie w przyszłość.

Przestroga przed tym, by ścigając własne demony, nie zapominać, że życie toczy się tu i teraz.

I oda do przyjaźni.

Fernando, Catalina i Eulogio urodzili się i spędzili beztroskie dzieciństwo w tej samej dzielnicy Madrytu. W dorosłość wkraczają w najgorszym możliwym momencie: po wyniszczającej kraj wojnie domowej, w której ich rodziny nie stanęły po stronie zwycięzców. Każde z nich straciło kogoś bliskiego lub coś cennego. Radzą sobie jednak, jak mogą, w nowej rzeczywistości, próbują nawet cieszyć się małymi przyjemnościami dnia codziennego i chwytać chwile szczęścia. Dopóki kilka nierozważnych kroków nie postawi ich w sytuacji, w której będą musieli podjąć poważną decyzję.

Decydują się na ucieczkę z Hiszpanii – każde z innych powodów. A że Europa początku lat czterdziestych XX wieku nie jest najlepszym miejscem na podróżowanie, płyną do Aleksandrii, gdzie podobno zatrzymał się zaprzyjaźniony z nimi młody amerykański poeta, z którym Catalina musi wyjaśnić pewne sprawy. Nie jest to jednak koniec ich odysei, raczej dopiero początek. Okazuje się bowiem, że w Egipcie nie są bezpieczni, a Amerykanin, z którym dziewczyna desperacko pragnie się spotkać, wciąż jej umyka.

Troje przyjaciół wraca do targanej wojną Europy. Los rzuci ich w różne miejsca – do Paryża, Londynu, Chile, Bostonu – i czekają ich jeszcze długie lata poszukiwań swojego miejsca na ziemi… jeśli takie w ogóle istnieje.

Epicka opowieść, której akcja rozgrywa się na dwóch kontynentach. Julia Navarro porusza w tej książce wszystkie ludzkie emocje.

thehollywooddigest.com

Julia Navarro w mistrzowski sposób wykorzystuje w swoich książkach historię XX wieku.

lubimyczytać.pl

Navarro wspaniale łączy fikcję literacką z historią, tworząc barwną opowieść.

„Yorkshire Post”

Poprzedni

Obłędy

Następny

Ktoś mnie pokochał

Zobacz również to: