fbpx
niedziela, 10 grudnia 2023

Rodzinna tajemnica skrywana przez wiele lat, śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach oraz konsekwencje kłamstw z przeszłości, to wątki, z którymi będą musieli zmierzyć się bohaterowie słuchowiska Empik Go „Wyrwa. Historia Ułana”. To prolog do nowej powieści Wojciecha Chmielarza, której premiera będzie miała miejsce 6 maja. Mistrz thrillera psychologicznego napisał scenariusz słuchowiska specjalnie dla swoich fanów.W rolach głównych pojawią się Nikodem Rozbicki, Adam Woronowicz, Katarzyna Warnke i Jacek Beler. Premiera 28 kwietnia w aplikacji Empik Go.

Każda historia ma swój początek

„Wyrwa. Historia Ułana” to kolejna oryginalna produkcja platformy Empik Go, która tym razem zostanie przedstawiona w zupełnie nowej odsłonie. Słuchowisko to spin-off nowej książki Wojciecha Chmielarza „Wyrwa” (Wyd. Marginesy, premiera 6 maja). Produkcja, która powstała w oparciu o scenariusz autorstwa pisarza, będzie miała swoją premierę na tydzień przed pojawieniem się książki. Autor stworzył niezwykle tajemniczy kryminał, którego bohaterowie mierzą się z bolesnymi kłamstwami oraz tajemnicami sprzed lat. „Wyrwa. Historia Ułana” to produkcja, w której głos został oddany wybitnym polskim aktorom. W rolach głównych pojawili się Jacek Beler, Nikodem Rozbicki, Adam Woronowicz i Katarzyna Warnke, zaś narratorem został Krzysztof Czeczot.Producentem wykonawczym tytułu jest studio Osorno, które odpowiadało także za poprzednie realizacje Empik Go.

Nieustannie szukamy nowych form współpracy z autorami i słuchowisko „Wyrwa. Historia Ułana” jest takim nowatorskim projektem. Wojciech Chmielarz zapalił się do pomysłu przedstawienia tzw. „origin story” Ułana, czarnego charakteru z jego nowej powieści. Produkcja funkcjonować może jako świetny prolog do „Wyrwy”, ale równie dobrze sprawdza się jako samodzielny utwór. Cieszymy się, że mogliśmy pracować z tak wspaniałym autorem przy tym projekcie, pierwszym takim na naszym rynku. Liczymy na kolejne możliwości tego typu współpracy z autorami i wydawnictwami.
Paweł Heba, Dyrektor Wydawniczy Virtualo

Trzech braci i jedna tajemnica

Prolog powieści Chmielarza to kompletna, wciągają historia, która tylko wzmaga apetyt na premierę książki. W mazurskim Mrągowie przed laty dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, w którym ginie Mirek – ojciec, mąż, brat i syn. Zagadka jego śmierci zostaje rozwiązana dość szybko, a w sercach bliskich pozostają ból i tęsknota. Choć czy na pewno? Taką wersję poznają znajomi, mieszkańcy miasteczka i przede wszystkim tytułowy bohater słuchowiska, kilkuletni Paweł, nazywany Ułanem. Sprawa komplikuje się, gdy chłopak wyrasta na niezłe ziółko i pewne tajemnice jest coraz trudniej utrzymać. Z taką historią postanowił zapoznać swoich czytelników Wojciech Chmielarz. Dramatyczne losy rodziny z Mazur, które zostaną przedstawione w formie słuchowiska to nowatorski sposób na przedstawienie emocji, motywacji i celów bohaterów, o które autor chciałaby poszerzyć swoją powieść. Bo przecież każda historia ma swój początek.

Podczas pisania książek czasem dzieje się tak, że pewne historie trzeba pominąć. Często zajmują zbyt dużo miejsca czy nie mieszczą się w ramach jednej powieści. Tak też wydarzyło się w przypadku „Wyrwy”. Z pomocą przyszedł Empik Go, który dał przestrzeń dla „Wyrwy. Historii Ułana”. To słuchowisko oddaje głos postaciom ważnym dla fabuły, choć drugoplanowm.
Wojciech Chmielarz, autor słuchowiska oraz książki

Oryginalna produkcja „Wyrwa. Historia Ułana” będzie dostępna w ramach promocyjnego abonamentu Empik Premium na 60 dni za darmo w aplikacji Empik Go już od 28 kwietnia.

WOJCIECH CHMIELARZ(ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody, zdobywca Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału (2019) i Złotego Pocisku (2019). Uznawany za jednego z najlepszych pisarzy kryminalnych w Polsce.

Wyrwa. Historia Ułana – produkcja Oryginalna Empik Go

Scenariusz: Wojciech Chmielarz. Wystąpili: Adam Woronowicz – Szymon, Katarzyna Warnke – Marta, Nikodem Rozbicki – Ułan, Jacek Beler – Mirek, Magdalena Celmer – Anna, Leszek Zduń – Witek, Elżbieta Kijowska – Matka, Maciej Więckowski – lekarz, Grzegorz Szponder – lekarz, Zbigniew Konopka – komendant, Waldemar Barwiński – prokurator, Miłogost Reczek – Miliewicz, Bartosz Bednarski – policjant. Realizacja dźwięku:Maciej Zych oraz Wojciech Pątkiewicz. Reżyseria:Krzysztof Czeczot. Producent: Paweł Heba. Copyright:Empik S.A. Kierownictwo produkcji: Patryk Makowski. Producent wykonawczy:Osorno Media.

Poprzedni

Szlam

Następny

Dbaj o skórę w kwarantannie, jak? Specjaliści radzą!

Zobacz również to: