fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

„Aston Martin. Made in Britain” – niesamowita opowieść o szpiegach, zawrotnych prędkościach i geniuszach agresywnej jazdy

Ben Collins –człowiek, który był Stigiem – odkrywa tajemnice samochodu agenta 007 z wyjątkowej perspektywy: śmiga po wiejskich drogach w Vantage’u swojego ojca, prowadzi astony martiny w czterech filmach o Jamesie Bondzie i zmaga się z zespołem Astona w legendarnym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans.

„Aston Martin. Made in Britain” to fascynująca historia ikony motoryzacji, przyprawiającej entuzjastów czterech kółek o szybsze bicie serca. Opowieść Bena Collinsa lawiruje przez sto lat designu, dzikich prędkości, plam oleju, katapultujących siedzeń, bomb i pocisków. Zaczyna się w latach dwudziestych ubiegłego wieku, opiewa innowatorów, którzy przez ponad sto lat podtrzymywali firmową pasję: od wizjonerskich pionierów Martina i Bamforda, po Adriana Neweya – współczesnego guru designu; opowiada o przed- i powojennych siatkach szpiegów, o bajecznym świecie kierowców wyścigowych, o przejmująco pięknych modelach serii DB, nieodmiennie kojarzących się z Jamesem Bondem; nie zabrakło również polskich wątków: przeczytacie o hrabim Louisie Zborowskim, konstruktorze, inwestorze i kierowcy wyścigowym i o jego sukcesach za kierownicą pierwszych modeli Astona Martina.

„Aston Martin” to przede wszystkim bardzo brytyjska historia o ludziach obdarzonych niezłomnym charakterem i o nieustającym dążeniu do tego, by być najlepszym.

Poprzedni

GOLDENBOX No.39, czyli co powinna mieć fanka kosmetyków

Następny

Odlot. Elon Musk i szalone początki SpaceX

Zobacz również to: