fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Wiosna, ach to ty! A z Tobą małe insekty…

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Ładna pogoda sprzyja spacerom i aktywności fizycznej na łonie natury. Ale nie tylko my mamy wiosną mnóstwo energii. Do życia budzą się także małe, uciążliwe i potencjalnie groźne dla zdrowia małe insekty. Komary, kleszcze i meszki tylko czekają na swoje ofiary. Lepiej przecież spędzać czas na radosnej zabawie, niż razem… się ciągle drapać. I tu na sygnał S. O. S. odpowiadają repelenty, czyli środki, które zawierają substancje odstraszające owady i zapobiegające ukąszeniu człowieka.

Kleszcze atakują tylko w lesie, komary przenoszą choroby jedynie w tropikach, a meszki z dala omijają centra miast – mitów na temat małych owadów jest bardzo wiele. I większość z nich łatwo obalićm– wystarczy wyjść na dwór w piękny wiosenny dzień i odsłonić kawałek skóry. Momentalnie usłyszymy delikatne bzyczenie lub kątem oka zaobserwujemy minimalny ruch. A chwilę później może nas zacząć coś swędzieć…

Nieodkryty fragment ciała, ładna pogoda, wiosenna energia – małe latające owady potrafią naprawdę uprzykrzyć życie i zepsuć nawet najpiękniejszy dzień. Niestety im cieplej, tym chętniej wybierają się na łowy, a grasują dosłownie wszędzie – w lasach, na wsiach, w dużych miastach, rano, wieczorem i w nocy, atakując każdego, bez względu na wiek i płeć. Dobrze, gdy na swędzeniu się kończy, bo komary, kleszcze i meszki potrafią pozostawić po sobie dużo więcej, niż tylko mały bąbel…

Komary, do tej pory w miarę niegroźne, wraz z ociepleniem klimatu, przenoszą coraz więcej patogenów. Te są jeszcze dla człowieka niegroźne, ale naukowcy alarmują, że kwestią czasu jest, kiedy „polskie” komary mogą stać się nosicielami wielu groźnych chorób, np. malarii.

Kleszcze transmitują wirusy, które prowadzić mogą do poważnych dolegliwości, jak kleszczowe zapalenie mózgu, a także bakterie powodujące m. in. boreliozę. Meszki co prawda nie wywołują chorób, jak komary i kleszcze, ale ich ukąszenia bywają bolesne. Te niewielkie owady nie tyle kłują, co dosłownie rozrywają ludzką skórę, a ich ślina wywołuje świąd, opuchliznę i odczyn alergiczny. Obrzęk, zwłaszcza u alergików, może się utrzymywać wiele dni, czasami towarzyszy mu gorączka. Co więcej, wystarczy, że drapiąc rankę zanieczyści się ją bakteriami, a powstanie stan zapalny.

Dlatego to ważne jest, aby wybierając się nie tylko na rajskie wakacje, ale nawet wydawałoby się codzienny spacer po parku czy mieście, zabezpieczyć skórę całej rodziny. W przypadku komarów, kleszczy i meszek doskonale sprawdzą się poniższe preparaty z linii MOSQUITO S.O.S.

MOSQUITO S.O.S Spray ochronny na komary, kleszcze, meszki

To zarejestrowany jako kosmetyk produkt o łagodnym działaniu profilaktycznym. Zawarte w jego formule składniki aktywne skutecznie odstraszają insekty takie jak komary, meszki, a nawet kleszcze. Olejek cytronelowy niweluje indywidualny zapach ludzkiego ciała (staje się ono dla owadów „niewidoczne”) i bardzo mocno odstrasza owady, a olejek lawendowy nie tylko działa repelencyjnie zwłaszcza na komary, ale również znakomicie łagodzi skutki ukąszeń. Ponadto witamina E i d-pantenol wspomagają nawilżenie skóry, co jest szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

MOSQUITO S.O.S Aerozol przeciw kleszczom, komarom i meszkom

To środek biobójczy o szerokim spektrum działania, który wykazuje działanie na różnego rodzaju insekty, zwłaszcza komary, kleszcze czy meszki. Substancjami aktywnymi są ikarydyna i Insect Repellent 3535 (IR 3535), które skutecznie odstraszają owady, zwłaszcza kleszcze (udowodniona skuteczność do 2 godzin od użycia).Preparat jest bezpieczny już dla dzieci od 3. roku życia, jest praktycznie bezzapachowy oraz nie podrażnia delikatnej i wrażliwej skóry.

MOSQUITO S.O.S Nawilżający żel łagodzący skutki ukąszeń owadów

To produkt (zarejestrowany jako kosmetyk), który przyjemnie chłodzi, zmniejszając swędzenie oraz zaczerwienienia i niweluje uczucie dyskomfortu. Zawarty w nim sok z aloesu nawilża, przyspiesza gojenie drobnych uszkodzeń skóry (działanie bakteriobójcze) i łagodzi uczucie świądu. Mentol daje uczucie chłodu na skórze, alantoina koi a pantenol wspomaga regenerację naskórka narażonego na działanie takich czynników atmosferycznych, jak słońce czy wiatr.

Aerozol przeciw kleszczom, komarom i meszkom (środek biobójczy): 20,54 zł/ 125 ml
Spray ochronny komary, kleszcze i meszki: 11,24 zł/ 125ml
Nawilżający żel łagodzący skutki ukąszeń owadów: 7,94 zł/75ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach oraz na stronie producenta: https://ideepharm.pl

Poprzedni

GENTLE DAY ® Tampony Gentle Day® w nowej odsłonie!

Następny

YASUMI meRose Genotyp C zabieg przeciwzmarszczkowy z maską termookluzyjną

Zobacz również to: