fbpx
niedziela, 21 kwietnia 2024

Wszyscy zgodzimy się, że piękny uśmiech to nie tylko kwestia dbałości o swój wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim wyraz dbałości o zdrowie. Producenci środków higieny osobistej prześcigają się w stworzeniu nowoczesnych rozwiązań, które zapewnią naszym zębom zdrowy i piękny wygląd. Świadomość tego, jak niezwykle istotny jest stan uzębienia dla naszego zdrowia sprawia, że poszukujemy jak najlepszych produktów do higieny jamy ustnej. Dziś już wiemy, że nie wystarczy dobra pasta do zębów i płyn do płukania. Szczoteczki soniczne, irygatory do zębów, nitki do czyszczenia przestrzeni między zębowych – wszystkie te akcesoria są absolutnie niezbędne w trosce o zdrowy i piękny uśmiech.

Jak wybrać dobrą szczoteczkę?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rozmaitych produktów higieny osobistej, których zadaniem jest stanie na straży zdrowych i pięknych zębów. Jak zatem wybrać najlepsze z nich?

Przewaga szczoteczki elektrycznej nad szczoteczką manualną jest bezdyskusyjna, dlatego dbając o zdrowy uśmiech powinniśmy zawsze wybierać te pierwsze. A jeśli chodzi o wybór szczoteczki elektrycznej, najlepszym wyborem będą szczoteczki soniczne – to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie dostępne na rynku. Technologia soniczna oznacza średnio 40 000 drgań na minutę, podczas gdy szczoteczki rotacyjne to zaledwie 10 000 drgań, a generalnie, im wyższa liczba drgań szczoteczki na minutę, tym wyższa skuteczność czyszczenia.

Poza szczoteczką równie istotna dla zachowania higieny jamy ustnej jest właściwa technika czyszczenia zębów.

Jak prawidłowo umyć zęby?

Zęby należy myć przez około dwie minuty, właśnie tyle bowiem potrzeba, aby skutecznie zlikwidować nagromadzoną na nich płytkę nazębną. Włosie szczoteczki kierujemy w stronę zębów pod kątem 45 stopni. Zęby czyścimy małymi, rotacyjnymi ruchami, wykonując przy tym ruch wymiatający przy koronie zębów. Pamiętajmy, że zęby czyścimy z każdej strony, najlepiej najpierw od strony wewnętrznej, następnie zewnętrznej, a na końcu czyścimy powierzchnie żujące. Pod koniec czyszczenia zębów pamiętajmy o języku: czyścimy go przesuwając po nim szczoteczkę i wykonując przy tym koliste ruchy.

Szczoteczki soniczne to jednak nie wszystko. Aby jeszcze lepiej zadbać o higienę jamy ustnej, należy sięgnąć po irygatory lub nici dentystyczne, które pomogą pozbyć się płytki nazębnej we wszystkich tych miejscach, do których szczoteczka słabo dociera – czyli do przestrzeni międzyzębowych.

Aby jak najdokładniej pozbyć się bakterii z jamy ustnej, na zakończenie szczotkowania warto użyć płynu do płukania – nie tylko odświeży nasz oddech, ale i dodatkowo oczyści całe wnętrze jamy ustnej.

Poprzedni

Cordelia

Następny

Blizcare® – zdrowa przyszłość Twojej skóry

Zobacz również to: