fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Sekrety sukcesu Elona Muska! Najbogatszy człowiek w historii mówi nam, jak osiągnąć sukces.

Sekrety sukcesu Elona Muska

Przedsiębiorca i dyrektor firm Tesla i SpaceX, Elon Musk, w podcaście z blogerem Lexem Friedmanem, udzielił młodemu pokoleniu pięciu wskazówek, które według miliardera pomogą im odnieść sukces w życiu i jednocześnie zmienić świat na lepsze.

Bądź użyteczny

Prowadzenie pożytecznego życia jest naprawdę trudne, ale warto” — powiedział Musk. Przedsiębiorca zauważył, że trzeba myśleć globalnie i zastanawiać się, w jaki sposób można stać się użytecznym dla świata.

Dawaj innym więcej niż dostajesz

Miliarder jest pewien, że wielki wkład, pozytywne nawyki i praca zostaną docenione, jeśli człowiek jest szczerze gotowy dać światu więcej, niż otrzyma w zamian. Musk powiedział, że ma wielki szacunek dla tych, którzy pracują w sposób uczciwy.

Nie staraj się być liderem

Najczęściej ludzie, którzy stają się liderami, wcale nie chcą nimi być” — wyjaśnia miliarder.

Czytaj, jak najwięcej i jak najczęściej

Musk zaznaczył, że w swoim czasie przeczytał wiele encyklopedii i książek: „Staraj się przyswoić jak najwięcej różnorodnych informacji, aby mieć przynajmniej przybliżone pojęcie o otaczającym świecie.

Rozmawiaj z ludźmi

Rozmawiaj z ludźmi różnych zawodów, z różnych środowisk i o różnych ścieżkach życia. „W ten sposób poznaje się z pierwszej ręki, jak funkcjonuje życie” — podsumowuje.

Poprzedni

W cieniu góry

Następny

BOGACTWO NATURY DLA PIĘKNYCH WŁOSÓW

Zobacz również to: