fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Zdrowe kości są ważną podstawą naszego zdrowia. Do trzydziestego roku życia nasz organizm bardzo aktywie buduje kości, osiągając ich największą masę. Niestety z wiekiem ta tendencja się odwraca, a już od 35. roku życia ich gęstość zaczyna spadać. Jest jednak kilka sposobów na to, by spowolnić ten proces! Podpowiadamy jak to zrobić!

Świeże powietrze i dużo słońca

Kluczowym elementem, który zapewni nam zdrowe i silne kości jest dobra dieta, ruch i… słońce. Naturalnie występująca dzięki niemu witamina D, stanowi integralny element w budowie naszego szkieletu, ponieważ pomaga organizmowi wchłonąć wapń oraz zbudować i utrzymać kości w dobrej formie. Jednocześnie blokuje także gruczoł przytarczyczny przed uwolnieniem parathormonu, który rozbija kości. Z tego powodu, szczególnie w pogodnie dni, warto spędzać czas na dworze, czy to spacerując, czy uprawiając sport, a na pewno wpłynie to korzystnie na nasze zdrowie!

Trening siłowy

Jeżeli chodzi o sport to ma on również ogromne znaczenie dla naszego organizmu! Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Tufts, ludzie wykonujący ćwiczenia siłowe, cieszą się mocniejszymi kośćmi. Wyniki potwierdzały tę tendencję bez względu na wiek. Co ciekawe, ci, którzy lubią dużo chodzić, nie cieszyli się takim samym zdrowiem kości, jak ci którzy pracowali z ciężarkami.

Dzieje się tak, ponieważ obciążenie działa na nasze kości jak stres, który sprawia, że nasz organizm zacznie budować grubszy i silniejszy szkielet. Oczywiście, w czasie pracy nad naszym ciałem nie można przesadzać, ale warto wprowadzić do naszej rutyny przede wszystkim ćwiczenia, które zaangażują największą liczbę mięśni, takie jak przysiady, wykroki czy martwy ciąg. Wpłynie to fantastycznie zarówno na naszą sylwetkę jak i szkielet!

Żywienie

Aby ćwiczenia przynosiły oczekiwane rezultaty, należy dostarczać naszemu organizmowi niezbędne minerały, takie jak: magnez, wapno, witamina D, witamina K i witamina C. Bez nich zabraknie budulca naszych kości. Ale gdzie możemy je znaleźć?
Bogate w wapno i witaminę K są ciemne, liściaste warzywa, takie jak jarmuż, szpinak czy brokuły. Bogatym źródłem witaminy D z kolei są pestki dyni, migdały i orzechy laskowe. Innymi produktami, które będą nas wspierać w budowie kości ze względu na dużą zawartość niezbędnych witamin są ryby. Wybierajmy takie jak halibut, makrela i łosoś (najlepiej pochodzące ze znanych hodowli, aby uniknąć ryb skażonych metalami ciężkimi). Spośród owoców dobrze abyśmy włączyli do naszej diety banany.

Suplementy

Niestety przygotowanie posiłków, które zawierałyby wszystkie niezbędne witaminy jest bardzo czaso- i pracochłonne. Aby nas odciążyć, i aby posiłki nie należały do kolejnego czynnika stresującego w naszym życiu, warto włączyć suplementy, które pomogą nam upewnić się, że faktycznie spożywamy wszystkie niezbędne witaminy i składniki mineralne. Jednym z takich produktów jest DuoLife RegenOil. Został on skomponowany z 13 naturalnych nierafinowanych, tłoczonych na zimno olei roślinnych z dodatkiem naturalnej witaminy K2 MK7, pozyskanej z natto oraz D3 z porostów. Co więcej, olej ten nie zawiera substancji konserwujących ani produktów genetycznie modyfikowanych! Taki produkt z łatwością włączymy do naszej codziennej diety (np. jako dodatek do sałatek lub składnik naszego porannego koktajlu). Dzięki takiemu zabiegowi włączymy witaminę K2 MK7 oraz witaminę D3 do naszej codziennej diety, która zapewni nam odpowiednie wsparcie.

Warto zadbać o nasze kości już teraz, niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy. Zdrowy szkielet jest podstawą naszego funkcjonowania, a niestety z biegiem czasu złamania i choroby kości są coraz trudniejsze do zapobiegnięcia. Dlatego warto włączyć łatwe, ale skuteczne działania, które spełnią kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych kości u każdego z nas.

Więcej na www.myduolife.com

Poprzedni

TOP 10 książek kulinarnych

Następny

Jak dobrze wychować dziecko?

Zobacz również to: