fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Kwasy na twarz, mające działanie złuszczające, to cenne produkty pielęgnacyjne. Pozyskiwane są z natury; ich źródłem są owoce, rośliny, mleko. Kluczem do właściwej pielęgnacji jest odpowiedni dobór kwasu do naszej cery oraz problemu, z jakim się ona zmaga.

Kwasy na twarz AHA – twardy zawodnik dla silnego przeciwnika

Jako najsilniejsze z całej grupy kwasów, przynoszą wyraźne efekty, co jednak sprawia, że  obarczone są większym ryzykiem podrażnień.

Dedykowane dla cery trądzikowej lub dojrzałej. Tej pierwszej przydadzą się w zwalczaniu uporczywych wyprysków, działając przeciwbakteryjnie oraz hamując łojotok. W przypadku cery dojrzałej zastosowanie pielęgnacji kwasami AHA przynosi efekty w postaci widocznego wygładzenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień oraz ujędrnienia i nawilżenia skóry.

Kwasy na twarz AHA nie są polecane dla cer naczyniowych i szczególnie wrażliwych.

BHA – na ratunek skórze trądzikowej

Nie są tak silnie drażniące, jak AHA, lecz również mają świetne działanie pielęgnacyjne, jeżeli chodzi o cerę trądzikową. Odblokowują pory, jednocześnie oczyszczając skórę z zaskórników.

BHA to kwas salicylowy, który ma zdolność docierania do najgłębszych warstw skóry. Dzięki tym właściwościom przynosi ukojenie cerze ze skłonnościami do wyprysków.

Kwasy na twarz PHA – czyli łagodnie i skutecznie

W swoim działaniu łudząco przypominają wspomniane już kwasy AHA. Kwasy PHA w odróżnieniu od tych pierwszych mają jednak znacznie mniej drażniące działanie, które nie powoduje skutków ubocznych.

To kwasy na twarz nowej generacji, polecane także dla skóry delikatnej i wrażliwej. Mają działanie odmładzające i nawilżające. Doskonale oczyszczają i odświeżają cerę. Stanowią alternatywę dla osób, które posiadają skórę naczyniową i nie mogą korzystać z dobrodziejstw kwasów AHA i BHA.

Poprzedni

Idealna oprawa Twoich oczu z SINSKIN – sprawdź jak stylizować brwi!

Następny

Projekty domów na wąską działkę, czyli jak wykorzystać dostępną przestrzeń?

Zobacz również to: