fbpx
sobota, 18 maja 2024

Idealnie gładka, porcelanowa skóra Japonek wcale nie jest darem natury, ale wynikiem regularnego, wieloetapowego oczyszczenia twarzy. Jest to starożytny rytuał piękności, który współczesne Japonki połączyły z nowoczesnymi technologiami. Warto podkreślić, że nigdzie na świecie nie ma tak zaawansowanych technologii w dziedzinie pielęgnacji skóry jak w Japonii. Japońska filozofia piękna opiera się na przekonaniu, że działanie kosmetyków powinno odbywać się w pełnej harmonii ze skórą oraz samym sobą. Przygotowaliśmy dla Ciebie 6 etapów japońskiego rytuału piękna.

1. Pierwszy etap japońskiego rytuału – dokładne oczyszczanie, które rozpoczyna się od nałożenia hydrofilowego oleju na suchą skórę. Rozprowadź olej delikatnymi masującymi ruchami po całej twarzy (zaczynając od czoła), wcierając go przez 2-3 minuty.

2. Japońskie kobiety, bez wcześniejszego zmywania oleju, stosują kosmetyk do mycia twarzy. Co wybierają? Gęstą piankę w butelce, która jest tworzona ręcznie z mydła za pomocą siatki. Formuła tego kosmetyku do mycia twarzy jest bardzo podobna do pianki do golenia. Taką piankę należy delikatnie rozprowadzić po twarzy masującymi ruchami przez około minutę, a następnie zmyć ciepłą wodą (napominajmy – to ważny etap rytuału!). Efekt jest natychmiastowy: skóra jest gładka i zaskakująco miękka, a jej stan widocznie poprawia się już po pierwszym użyciu pianki.

Japoński rytuał piękna wyspa-kobiet.pl

3. W trzecim etapie należy spłukać twarz zimną wodą lub przyłożyć do niej mokry bawełniany ręcznik.

4. Po dokładnym oczyszczeniu oraz spłukiwaniu twarzy zmocz wilgotną skórę bawełnianym wacikiem zwilżonym tonikiem do twarzy.

5. Gdy jego formuła się wchłonie nałóż serum, a na koniec krem na noc.

6. Ostatnim etapem jest maska. Co 2-3 dni nakładaj maskę na twarz przed aplikacją kremu na noc. Działanie maski będzie bardzo skuteczne, ponieważ po wszystkich wyżej wymienionych pielęgnacyjnych etapach skóra będzie dobrze przygotowana na wchłonięcie składników aktywnych w niej zawartych.

Japoński rytuał piękna wyspa-kobiet.pl

Przechodząc na japoński system oczyszczania skóry już po krótkim czasie zobaczysz efekty. Kondycja Twojej cery wyraźnie się poprawi: pojawi się zdrowy blask, promienność oraz jedwabista gładkość. Aby jednak osiągnąć taki efekt i utrwalić go, trzeba uzbroić się w cierpliwość – każda wieczorna sesja oczyszczania trwa zgodnie z tradycją przez co najmniej 15 minut oraz musi być regularna! Powodzenia!

 

Sprawdź:

Hada Labo Tokyo – krem pod oczy przeciw oznakom zmęczenia na dzień i na noc – 39,99 zł/15 ml; Hada Labo Tokyo – Krem nawilżająco-wygładzający na dzień i na noc – 49,99 zł/ 50 ml; Hada Labo Tokyo – Głęboko nawilżająca maska na tkaninie – 12,99 zł; Hada Labo Tokyo – Hydro-żel wypełniający skórę na dzień i na noc – 49,99 zł/ 50 ml; Hada Labo Tokyo – Wodne serum LOCK-IN-MOIST na dzień i na noc – 54,99 zł/ 30 ml; Hada Labo Tokyo – Intensywny nawilżacz skóry – 45,99 zł/ 150 ml; Yoskine – Serum liftingujące z lipidami z soi i pudrem ryżowym – 54,99 zł/ 30 ml; Yoskine – krem pod oczy i na powieki – 34,90 zł/ 50 ml; Yoskine – krem na dzień i noc – 54,90 zł/ 50 ml; Yoskine – krem na dzień i noc dla skóry 65+ – 54,90 zł/ 50 ml; Yoskine – srebrna maska – 11,99 zł; Yoskine – czarna maska – 11,99 zł; Yoskine – złota maska – 11,99 zł.

Poprzedni

Ktoś jest w twoim domu

Następny

EVERYWHERE od Born2be

Zobacz również to: