fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Nie od dziś wiadomo, że im dłuższe rzęsy, tym piękniej prezentuje się oko i cała twarz. Zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 nie jest bolesny, trwa stosunkowo krótko, efekt utrzymuje się do miesiąca. Co jeszcze trzeba wiedzieć? Zdradzamy tajniki przedłużania rzęs 1 do 1.

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1?

Już sama nazwa zabiegu – rzęsy 1:1 – wskazuje na jego charakter. Przedłużanie rzęs tą metodą polega na doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy sztucznej. Dokładnie do każdej jednej naturalnej rzęsy dokleja się jedną sztuczną, stąd nazwa jeden do jeden. Przy doklejaniu rzęs bardzo ważne jest zachowanie kierunku, odstępu od powieki oraz modelowania zbliżonego do naturalnego.

Zabieg na pewno wymaga cierpliwości i precyzji, ale efekt wart jest starań. Rzęsy są wyraźnie dłuższe i gęstsze, ale oko wygląda bardzo naturalnie, a jego właścicielka zapewne będzie uznana za szczęściarę hojnie obdarzoną przez naturę.

Dlaczego warto przedłużyć rzęsy metodą 1:1?

Jest klika powodów, dla których warto zdecydować się na zabieg przedłużania rzęs:

– poprawienie urody – wystarczy zmienić wygląd oczu, by twarz stała się bardziej promienna i przyciągająca uwagę, dłuższe rzęsy optycznie powiększają oko, co zawsze jest plusem;

– wygoda – przedłużone rzęsy nie wymagają malowania, można funkcjonować bez makijażu i wyglądać perfekcyjnie;

– oszczędność czasu i… pieniędzy – nierobienie makijażu oka pozwala zaoszczędzić kilka minut, co rano zawsze jest na wagę złota, ponadto niweluje konieczność kupowania drogich tuszów do rzęs (tanich kupować nie warto);

– brak makijażu oznacza też brak demakijażu, co dla wielu pań jest niewątpliwą ulgą.

Czy można przedłużać rzęsy samodzielnie?

Tak, w warunkach domowych także można przedłużyć rzęsy 1:1. Jednak nie ma co ukrywać: nie jest to proste, a i z bezpieczeństwem też może być różnie. Wystarczy chwila nieuwagi, by klej dostał się do oka. Tę metodę samodzielnego przedłużania rzęs powinny wybrać tylko osoby, które dobrze znają temat i świadczą tego typu usługi. W pozostałych przypadkach lepiej przedłużyć rzęsy samodzielnie inną metodą, np. wybierając rzęsy na pasku.

Ale coś za coś. Efekt nie będzie tak finezyjny i na pewno nie można liczyć na naturalny wygląd oka.

Przedłużanie rzęs metodą 1 do 1 w salonie ma sporo plusów. Oddając się w ręce profesjonalistki, nie tylko zapewniamy sobie efek WOW, ale też możemy się zrelaksować, bo zabieg trwa dwie godziny i wymaga pozycji leżącej. Niewiele pań może sobie pozwolić na taki luksus w domu.

Ile kosztuje przedłużanie rzęs 1:1?

Na pewno nie tak drogo, jak wiele osób może przypuszczać, ale i nie tak tanio, jak można by oczekiwać. Średnia cena za rzęsy 1 do 1 to około 250 zł. Oczywiście stawki na rynku są bardzo różne, zależą od salonu, jego renomy, lokalizacji itp.

Warto natomiast wiedzieć, że powyższa cena dotyczy tylko pierwszego zabiegu. Uzupełnienie rzęs metodą 1 do 1 kosztuje o połowę mniej.

Czy warto? Na pewno tak, bo za tę cenę dziś nie zrobi się nawet zakupów na tydzień, natomiast można sobie zafundować perfekcyjny wygląd na kilka tygodni.

Jak długo utrzymują się rzęsy 1 do 1?

Decydując się na zabieg przedłużenia rzęs, trzeba pamiętać, że jego trwałość jest stosunkowo niedługa. To nie makijaż permanentny, który można zrobić raz na kilka lat. Niestety żywotność rzęs jest bardzo krótka, raz na kilka tygodni wypadają i w ich miejsce odrastają nowe. A tam, gdzie wypadnie naturalna rzęsa, tam zabraknie też doklejonej.

Naturalna rzęsa może utrzymać się na powiece maksymalnie sześć tygodni, jednak nie można robić założenia, że tyle czasu wytrzymają rzęsy przedłużone metodą 1:1. Już po trzech tygodniach będą wyraźnie przerzedzone i wymagające uzupełnienia.

Czy przedłużanie osłabia naturalne rzęsy?

Wokół przedłużania rzęs narosło wiele niepotrzebnych mitów. Od razu uspokajamy: profesjonalnie wykonane rzęsy 1 do 1 nie niszczą struktury naturalnej oprawy oczu. Nie jest też prawdą, że przedłużanie może spowodować, że rzęsy będą odrastały wolniej albo wcale. Tym bardziej trudno zgadnąć, skąd wzięło się przekonanie, że przedłużanie rzęs osłabia wzrok. Absolutnie nie jest to prawdą.

Ostrożnie z wodą!

Syntetyczne rzęsy wyglądają jak prawdziwe, ale nie można zapomnieć, że wymagają specjalnego traktowania. Przez czterdzieści osiem godzin po zabiegu nie wolno ich moczyć, co oznacza nie tylko brak mycia, ale też unikanie deszczu, sauny (duża wilgotność) oraz… płakania. Także wizyta w solarium może niekorzystnie wpłynąć na efekty zabiegu.

Higiena oka po przedłużeniu rzęs metodą 1 do 1 może wydać się skomplikowana, ale jej opanowanie nie zajmie więcej niż dwa dni. Trzeba jedynie pamiętać o doborze odpowiednich kosmetyków, delikatnym suszeniu rzęs oraz przeczesywaniu ich specjalną szczoteczką zwykle wręczaną przez stylistkę po każdym zabiegu.

 

Poprzedni

Zioła? Naturalnie! Herbatki funkcjonalne Zioła Mnicha – w trosce o zdrowie

Następny

Ani słowa o rodzinie

Zobacz również to: