fbpx
piątek, 1 grudnia 2023

Bliskość natury jest najprostszym, kojącym sposobem na stres, hałas i przebodźcowanie, z jakimi musimy radzić sobie na co dzień. Wciąż poszukujemy metod na odstresowanie – przyjmujemy suplementy, korzystamy z aplikacji, które mają pomóc nam oddychać czy lepiej spać. Tymczasem najzdrowszy i skuteczny sposób anto po prostu spacer po lesie.

Leśna kąpiel, przez japońskich lekarzy nazywana Shinrin-yoku, to zanurzenie się w otoczeniu lasu, by doświadczać go wszystkimi zmysłami i czerpać z mocy z przyrody. Teraz, po stresującym dniu możesz także czerpać energię z lasu w domowym zaciszu, zanurzając się w kąpieli z solą Kneipp Mindful Forest.

Kąpiel leśna

Leśne kąpiele polegają na spokojnym odbieraniu otaczającego świata wszystkimi zmysłami. Powinniśmy odciąć się od telefonów i innych cyfrowych bodźców, by doświadczać lasu tu i teraz. To uważne przebywanie w środowisku pierwotnie dla nas naturalnym. Dobroczynne działanie lasu to zasługa m.in. olejków eterycznych, oddechu od zgiełku miasta, uciążliwych i męczących dźwięków. Przebywanie w otoczeniu natury niezwykle korzystnie wpływa na nasz organizm.

Wspomniana „kąpiel leśna” zmniejsza poziom stresu, poprawia nastrój, a także wzmacnia nasz układ odpornościowy. Przynosi ukojenie naszemu układowi nerwowemu. Zapach drzew, ziemi, roślin – czas spędzony w lesie to w istocie zabieg aromaterapeutyczny. Naturalne olejki eteryczne otaczających nas drzew przez płuca trafiają do krwioobiegu, stamtąd do organów i receptorów.

Moc leśnej kąpieli wyspa kobiet

Moc lasu w kryształkach soli

Takie właśnie działanie mają olejki roślinne, zawarte w funkcyjnej soli do kąpieli Mindful Forest. Jej kryształki bogate są naturalne ekstrakty z sosny i jodły o pięknym, kojącym zapachu i zielonym kolorze lasu. Sól ta będzie wyciszać układ nerwowy i wzmacniać w stanach wyczerpania, a także inhalować drogi oddechowe – mówi dr n. med. Małgorzata Jachacz-Łopata, fizjoterapeutka, ekspertka Kneipp i dodaje – Ciepła kąpiel z solami mineralnymi przynosi ciału mnóstwo korzyści. Przyspiesza krążenie, mobilizuje układ autoimmunologiczny i pobudza procesy biochemiczne. Sole mineralne rozpuszczone w kąpieli mają też bezpośredni wpływ na skórę, łagodząc stany zapalne, złuszczając martwy naskórek i poprawiając jej napięcie. Kąpiel z ich dodatkiem przyniesie więc głębokie odprężenie, ale także naturalną pielęgnację.

Sole marki Kneipp, w tym leśna Mindful Forest mają także dużą zawartość minerałów. Pozyskiwane są poprzez proces warzenia soli pochodzących z głębokich złóż podziemnych w warzelni Saline Luisenhall, gdzie znajdują się najczystsze odmiany złoża, na które nie miało wpływu środowisko zewnętrzne.

Moc leśnej kąpieli wyspa kobiet

Domowe, leśne SPA

Wzmacniając działanie wody leśną solą do kąpieli Mindful Forest możemy stworzyć w warunkach domowych prawdziwe, prywatne SPA. – Właściwości wody wspierają nasze ciało od zewnątrz i od wewnątrz. Jej temperatura, ciśnienie, składniki mineralne, a do tego czas kąpieli, poziom zanurzenia, masaż i ruch z nią połączone dają ciału ukojenie albo pobudzenie, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Ciepła kąpiel, dająca naszemu ciału najwięcej korzyści, powinna trwać około 15-20 minut, a temperatura wody nie może przekraczać 38 stopni Celsjusza. Dla uzyskania efektu pobudzenia i podniesienia energii po kąpieli można wykonać letni lub zimny prysznic – na same nogi albo na całe ciało – mówi dr n. med. Małgorzata Jachacz-Łopata.

Produkt wegański.

Cena 24,99

Dostępna w drogeriach Rossmann, SuperPharm i Douglas

Poprzedni

Te kosmetyki polubi mężczyzna

Następny

Jak wybielić żółte zęby?

Zobacz również to: