fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Jakie zioła na włosy wybrać, aby pielęgnacja była skuteczna? Zdrowe i piękne włosy nie muszą być naszym niedościgłym marzeniem, a w walce o utrzymanie ich w świetnej kondycji nie musimy wydawać majątku. Wystarczy, że w porę docenimy moc ziół i nauczymy się z nich korzystać.

A zatem jakie zioła na piękne włosy mogą się dla nas okazać cennym wsparciem?

Jakie zioła na włosy? Wyjątkowa moc pokrzywy

Jedną z podstawowych roślin szczególnie korzystnych w pielęgnacji włosów jest pokrzywa. Okazuje się ona być dobrym źródłem wielu  witamin i minerałów, a dzięki takim składnikom, jak prowitamina A olub krzemionka, jest ona cennym wsparciem dla kondycji włosów. Wcierki z pokrzywy wzmacniają cebulki włosów, hamuje ich nadmierne wypadanie, zwalczają łojotok i łupież.

Siła polnego skrzypu

Jakie jeszcze zioła na włosy są najbardziej skuteczne dla ich zdrowia i urody? Kolejnym cennym ziołem w pielęgnacji włosów jest skrzyp polny, a to wszystko przede wszystkim dzięki ogromnej zawartości krzemu. To z tego względu skrzyp znajduje się w składzie suplementów diety, które są tworzone z myślą o wzmacnianiu włosów i paznokci.

Skrzyp polny jest też źródłem wielu innych witamin i minerałów, dzięki czemu wspiera nas w walce z przedwczesnym łysieniem. Wcierki i napary ze skrzypu pomogą nam jednocześnie wtedy, gdy naszym głównym problemem jest zbyt szybkie przetłuszczanie się włosów.

Jak wykorzystać moc łopianu?

Kolejną rośliną leczniczą, idealną w pielęgnacji włosów, jest łopian. Korzeń łopianu jest bogatym źródłem witaminy C oraz olejków eterycznych, nie brak w nim też takich składników mineralnych, jak fosfor i siarka. To dzięki nim świetnie sprawdza się on jako naturalny kosmetyk do włosów.

Wcierki i napary na bazie łopianu polecane są wszystkim osobom, którym dokuczają problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów oraz łupieżem. Co więcej, łopian silnie wzmacnia i regeneruje cebulki włosów, powstrzymując ich nadmierne wypadanie.

Kto pragnie cieszyć się pięknymi, silnymi włosami, nie musi wydawać majątku na profesjonalne kosmetyki! Zioła doskonale wspierają codzienną pielęgnację osłabionych włosów i sprawiają, że stają się one zdrowe, mocne i piękne.

 

Poprzedni

Imbir dla zdrowia i urody

Następny

Obserwatorzy spoza czasu

Zobacz również to: