fbpx
sobota, 2 marca 2024

Która kobieta nie marzy i pięknej, gładkiej i rozświetlonej skórze twarzy? Zadbana cera nie potrzebuje wielu kryjących kosmetyków i sama w sobie dodaje urody, nawet bez eleganckiego makijażu. Jak uzyskać piękną cerę? Oto 5 prostych kroków, dzięki którym i Ty będziesz się nią wkrótce cieszyć.

1. Podstawa pielęgnacji, czyli regularne oczyszczanie twarzy

Najważniejszy punkt pielęgnacji cery, który należy wykonywać regularnie, przynajmniej dwa razy dziennie niezależnie od typu skóry, jej kondycji czy potrzeb, to oczywiście oczyszczanie. Zawsze staraj się dokładnie oczyścić skórę ze wszelkich zanieczyszczeń, resztek makijażu czy nadmiaru sebum. Dzięki temu unikniesz niechcianych zmian i stanów zapalnych, a cera będzie skuteczniej wchłaniać składniki odżywcze z kosmetyków pielęgnacyjnych.

Do czyszczenia twarzy nie używaj mydeł przeznaczonych do całego ciała, ponieważ zawierają one zbyt silne i wysuszające dla cery środki myjące. Zamiast nich sięgnij po produkty przeznaczone do czyszczenia twarzy takie jak żele, pianki, czy wody micelarne.

2. Nawilżenie niezbędne dla każdego rodzaju cery

Nawilżenie to podstawa pielęgnacji, która może widocznie wpłynąć na wygładzenie cery, jej elastyczność, rozświetlenie, a nawet wyrównany koloryt. Pamiętaj, że każdy rodzaj skóry wymaga regularnego nawilżenia, w tym także cera tłusta. Mogłoby się wydawać, że nadmiar produkowanego sebum świadczy o odpowiednim nawilżeniu, jednak w rzeczywistości bywa całkowicie odwrotnie. To przesuszona skóra produkuje jego zbyt duże ilości w ramach reakcji obronnej, dlatego nawilżaj skórę zwłaszcza wtedy, gdy staje się to problemem.

3. Kosmetyki odżywcze i rozświetlające do skóry

Jeśli chcesz cieszyć się piękną i rozświetloną cerą, dobierz odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które odżywią ją i dodadzą jej blasku. Dobrym wyborem może być na przykład maska lub serum ze składnikami odżywczymi, witaminami i antyutleniaczami. Używaj takich produktów regularnie, a już po paru dniach zauważysz, jak pozytywnie wpływają one na wygląd Twojej skóry.

Nie zapomnij również o kosmetykach do makijażu, które mogą pogłębiać wrażenie rozświetlonej i promiennej cery. Przykładem jest tu trwały podkład rozświetlający, rozświetlacz pod oczy, czy nawet cienie do powiek z mieniącymi się drobinkami. Uważaj jednak na nadmiar mieniących się kosmetyków – stonuj je przez dodanie chłodnych odcieni, czy to w makijażu, czy w stylizacji odzieżowej.

4. Kremy z filtrem UV dla ochrony przed słońcem

Czy wiesz, że czynnikiem, który najwyraźniej ze wszystkich innych przyspiesza starzenie się skóry, jest szkodliwe promieniowanie słoneczne? Trudno całkowicie go uniknąć, co więcej, jest to nawet niewskazane, a jednak słońce ma negatywny wpływ na kondycję skóry, jej koloryt, blask i elastyczność. Dla skutecznej ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych zawsze przed wyjściem z domu pamiętaj o nałożeniu na skórę twarzy lekkiego kosmetyku z filtrem UV, najlepiej pod makijaż.

5. Dieta pełna witamin i innych składników cennych dla skóry

Choć pod kątem pielęgnacji skóry mówi się głównie o dbaniu o nią od zewnątrz, to nie rozwiąże wszystkich problemów. Skóra potrzebuje cennych składników odżywczych do odbudowy, które pobiera przede wszystkim z diety. Jeśli odżywiasz się niezdrowo i nieregularnie, może to odbić się na kondycji Twojej cery, i to nawet przy pełnej pielęgnacji.

Chcąc zadbać o wygląd cery, wprowadź do diety świeże warzywa i owoce pełne cennych witamin i minerałów. To właśnie te składniki stanowią dla skóry podstawę do regeneracji. Warto również zrezygnować z produktów przetworzonych, nadmiernie słonych, tłustych lub słodzonych, ponieważ zawarte w nich składniki mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i wygląd cery.

Poprzedni

Rabbits

Następny

Ceramidy - mur obronny skóry

Zobacz również to: