fbpx
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Witamy na platformie For A World That Works (FWTW). Znajdziesz tutaj informacje o proekologicznych działaniach i inicjatywach podejmowanych przez markę Lee oraz poznasz szczegóły dotyczące wykorzystywanych technologii i materiałów.

W tym wydaniu rzucamy światło na innowacyjną technologię Indigood. Jest to pionierski proces farbowania denimu za pomocą piany, dzięki któremu udało się znacząco zminimalizować negatywny wpływ, jaki produkcja jeansów wywiera na

środowisko naturalne. Tradycyjne metody barwienia pochłaniają dużą ilość wody. W związku z tym, że jej zasoby na Ziemi są coraz mniejsze, konieczne jest znalezienie altenatywy, która rozwiąże ten problem.

Z odpowiedzią przychodzi Indigood™. Jest to innowacyjny proces, w którym woda wykorzystywana podczas farbowania indygo została zastąpiona pianą. Jej niewielka ilość jest wykorzystywana do czyszczenia urządzeń, ale można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że podczas samego farbowania przędzy ilość zużywanej wody została ograniczona do zera. W przemyśle, który znany jest z bardzo wysokiego zapotrzebowania na wodę, taka technologia to prawdziwa rewolucja. I nie chodzi tylko o wodę – Indigood zużywa również o wiele mniej energii, dokładnie o 60% mniej. Pionierskie wykorzystanie technologii Indigood przez Lee Jeans dobitnie pokazuje, jak ważne są dla marki problemy ochrony środowiska. Wiele z podstawowych i najpopularniejszych modeli jeansów – zarówno w kolekcji męskiej, jak i damskiej – produkowanych jest właśnie z wykorzystaniem przełomowej technologii Indigood™.

Indigood Wyspa Kobiet

Jednym z nich jest zasilanie energią odnawialną wszystkich zakładów – zarówno tych będących własnością marki, jak i przez nią zarządzanych – do roku 2025. W procesie produkcji Lee Jeans zobowiązało się wykorzystywać ponad 50% ekologicznych materiałów syntetycznych oraz bawełnę z recyklingu i zrównoważonych źródeł.

Przełomowa technologia Indigood to zaledwie jeden z wielu proekologicznych procesów i inicjatyw podjętych przez Lee Jeans w ramach platormy For A World That Works. Kolejnym jest zobowiązanie się przez markę do osiągnięcia wyznaczonychncelów zmierzających do poprawy stanu środowiska naturalnego na świecie.

Poprzedni

NOWOŚĆ 2021. NUXE BODY êve de thé

Następny

MASCARY PINK IS A WOMAN, BLUE MONDAY, DRAMA QUEEN

Zobacz również to: