fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

W świecie, w którym digitalizacja i sztuczna inteligencja towarzyszą nam na każdym kroku, zwracamy się w kierunku natury, by szukać odwrotu i detoksykacji. Ale jak możemy mieć pewność, że kolejne pokolenia będą mogły cieszyć się tymi samymi cudami natury? Nie ma idealnej odpowiedzi, ale bardzo istotne jest, aby każdy z nas podjął działanie.

Dzięki kolekcji wiosennej 2019 ESPRIT zmierza we właściwym kierunku.
Głównym celem ESPRIT jest wykorzystanie w 100% bardziej zrównoważonej bawełny do 2021 roku.

Kluczem jest odpowiednie podejście – oznacza to, że większość nowo wyprodukowanych produktów powinna nadawać się do recyklingu lub wielokrotnego użytku.

W kolekcji pasiaste sukienki i sportowe spodnie są wykonane z naturalnych tkanin, takich jak bawełna organiczna i dżinsy, a spódnice są wykonane z denimu pochodzącego z recyklingu.

Całej kampanii towarzyszy sześciu międzynarodowych influencerów, których poproszono o podzielenie się swoim wkładem w zrównoważony styl życia.

Pierwsza z nich to Anna Sharypova (@sharypova_nna), która dzięki roślinnym przepisom na posiłki edukuje na temat zdrowego odżywiania i ochrony zwierząt. Marie Jaster (@marie_jaster of @beigefeels), w przeszłości redaktorka beauty w popularnych magazynach, odkryła kosmetyki naturalne, które sprawdzaja się równie dobrze co ich drogie odpowiedniki, mają estetyczne opakowania i nie oznaczają wcale rezygnacji z jakości.  #Couplegoals Nicolas (@nicolassimoes) oraz Coline (@colinealg) używają organicznej bawełny, którą wykorzystują na rózne sposoby. Natomiast And Vincent von Thien (@vincentvonthien_) zwraca uwagę na problem plastyku w oceanach. Szwedka Emma Elwin (@emmaelwin of @wemakeitlast) zdradza nam sekret jak przedłużać cykl życia swoich ulubionych ubrań. Dba o kawałki naturalnego włókna sezonowego, spryskując je lnianym sprayem czy napowietrzając;  myje je tylko wtedy, gdy jest to konieczne, w niskich temperaturach, redukując ich oddziaływanie do minimum.

Jaki będzie zatem Twój krok?

Poprzedni

Jak rozpoznać narcyza? Alarmujące sygnały, że ON może być narcyzem

Następny

Pielęgnacja włosów w zimie. Naturalne sposoby

Zobacz również to: