fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Napar z pokrzywy  jest naturalnym i skutecznym lekiem na wiele przypadłości. W jaki sposób możemy korzystać z jego mocy? Jak pokrzywa wpłynie na nasz organizm?

Napar z pokrzywy

Pokrzywa to jedna z tych roślin leczniczych, której niezwykłą moc miłośnicy naturalnej medycyny dostrzegli już dawno. Liście pokrzywy to wspaniałe źródło wielu cennych dla naszego organizmu substancji: mikroelementów, witamin oraz kwasów organicznych itd.

Regularne sięganie po napar, który powstanie z tej rośliny, może zatem każdemu z nas pomóc w walce o zdrowie. Jak można wykorzystać napar z pokrzywy?

Oręż w walce z wirusami

Wiadomo, że napar z pokrzywy może się dla wielu z nas okazać wspaniałym wsparciem w walce z wirusami. Dzięki zawartości garbników oraz witaminy K, pokrzywa i przyrządzony z niej napar mogą nam pomagać w utrzymaniu odpowiedniej krzepliwości krwi, a kolei flawonoidy ułatwią nam walkę z toksynami.

Napar z pokrzywy pomaga w walce z anemią, jest też wsparciem dla układu immunologicznego.

Pokrzywa dla urody

To jeszcze nie wszystkie korzyści związane z sięganiem po napój z tej rośliny leczniczej. Pokrzywa może się jednocześnie doskonale sprawdzać w walce ze stanami zapalnymi, będzie też cudownym wsparciem dla tych osób, które chcą w naturalny sposób wspierać swe piękno.

Regularne sięganie po napar z pokrzywy może uchronić nas przed wieloma problemami związanymi z cerą oraz włosami, warto zatem po ten dar natury sięgać regularnie.

Poprzedni

Jonizacja powietrza - co warto o tym wiedzieć i jej zalety

Następny

Buty do biegania po asfalcie - jednorazowy wydatek na lata

Zobacz również to: