fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Dobra zabawą drogą do poznania świata emocji!

Jak ciało i umysł reagują na szczęście, złość czy wstyd? Jak radzić sobie z doświadczaniem silnych uczuć? Jak uczucia wpływają ludzi?

Oto nietypowa książka w formie zeszytu ćwiczeń, która pomoże dzieciom zrozumieć świat uczuć.

Proste zadania sprawią, że dzieci dowiedzą się, jak rozpoznawać emocje, jak konstruktywnie je wyrażać oraz jak nad nimi panować. Ponadto będą miały szansę przyswoić umiejętności emocjonalne i społeczne, dzięki czemu będą kształtować swoją samoświadomość i empatię do innych.

Publikacja opiera się na realistycznych przykładach, dzięki którym dzieci będą miały szansę na zastanowienie się nad własną reakcją w podobnych sytuacjach. Różnorodność ćwiczeń, od kolorowania i rysowania, po zagadki i pisanie, przykuje uwagę dzieci na dłużej, a jednocześnie pozwoli im bardziej skupić się na zadaniach.

Książka dla dzieci w wieku 3+

Diane Romo – nauczycielka i blogerka. Od ponad dwudziestu lat uczy pierwszoklasistów, w swojej edukacji skupia się na interakcjach społecznych, a swoim uczniom wpaja pozytywne nastawienie do świata. Jest twórczynią materiałów edukacyjnych, które cieszą się powodzeniem zarówno wśród nauczycieli jak i rodziców. Mieszka z rodziną w stanie Ohio w USA

Poprzedni

Hikikomori. Historie o uciekaniu w samotność

Następny

Wolność. OSHO

Zobacz również to: