fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Rok w górach to fantastycznie wydana książka, która wzbudza w dzieciach zainteresowanie przyrodą i pozwala na samodzielne eksploracje!

Wraz z przeuroczą Hanią, jedną z bohaterek książki, poznajemy zmieniający się w ciągu kolejnych miesięcy górski krajobraz. Czekają na nas piękne ilustracje, miłe towarzystwo leśnego duszka i mnóstwo fascynujących szczegółów do odkrycia!

Rok w górach rozpoczyna magiczna, zimowa sceneria – leśny duszek wywijający na śniegu dzikie harce, zając szukający zapasów i sunący po stoku narciarz. Wiosną obserwujemy budzącą się do życia przyrodę, witamy powiększające się leśne rodziny.

Letnie miesiące to feeria kolorów – aż czuć rześkie, górskie powietrze! Spoglądamy na rozgwieżdżone niebo, tropimy spadające gwiazdy, słuchamy wycia wilka i pohukiwanie sowy.

Jesienią podglądamy wielkie przygotowania zwierząt do zimy, zbieramy grzyby i jagody. A na końcu książki czeka nas interaktywna zabawa – znajdowanie różnic.

Rok w górach to książka do której często się wraca, a twarde strony i okładka pozwalają na długie godziny wspaniałej edukacyjnej zabawy. Za każdym razem, gdy ją przeglądamy, odkrywamy nowe, fascynujące szczegóły, które wcześniej umknęły naszej uwadze.

Poprzedni

Opowieści dla dzieci które chcą uwierzyć w siebie

Następny

Co budują zwierzęta?

Zobacz również to: