fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Co budują zwierzęta? to przepięknie wydana, edukacyjna książka dla dzieci. Zachwycające ilustracje, od których trudno oderwać wzrok oraz rozsądna porcja wiedzy w przystępnej dla dzieci (i dla dorosłych!) formie.

Książka składa się z kilkunastu rozdziałów, w których poznajemy domostwa poszczególnych zwierząt. Pozwala zaglądnąć do ukrytych przed wścibskimi spojrzeniami miejsc, o odkryciu których marzy każde dziecko.

Naszą podróż rozpoczynamy od świata ptasich treli. Na dużych, kolorowych stronach poznajemy niesamowite kształty podniebnych budowli. Czeka tu na nas mnóstwo ciekawostek i niespodzianek. Przykładowo dowiadujemy się, że materiałem budowlanym ptasich gniazd bywa pajęczyna, sierść, a nawet… nawóz!

Kolejne rozdziały przenoszą nas w niezwykły świat owadów. Na reszcie możemy bez obaw spojrzeć do wnętrza gniazda złych os! (któż o tym nie marzył jako dziecko?) Przedzierając się przez ciasne korytarze mrowiska, zaglądamy do samego serca tego fascynującego domostwa.

Co jeszcze tu znajdziemy? Podziemne królestwo kreta, siedziby pająków, mysie i królicze nory, podwodne budowle, zwierzęta znane i te mniej znane – wszystko to czeka na małego pasjonata przyrody!

Poprzedni

Rok w górach

Następny

NOWOŚĆ! ZO SKIN HEALTH - GROWTH FACTOR EYE SERUM!

Zobacz również to: