fbpx
niedziela, 3 marca 2024

Macie co jeść, nie brakuje wam dachu nad głową, nie marzniecie, więc jeśli chodzi o hierarchię potrzeb, radzicie sobie nieźle. Mimo to z jakiegoś powodu nie czujecie się do końca szczęśliwi.

Mikroagresje, trudne relacje rodzinne, toksyczna pozytywność i gaslighting to tylko niektóre przykłady tego, co nazywamy małymi traumami. To one często prowadzą do pojawienia się zaburzeń lękowych, perfekcjonizmu, zajadania chandry czy kłopotów ze snem.

Wmówiono nam, że małe traumy nie istnieją. Świat zawsze wydaje się pełny wielkich, trudnych do rozwiązania problemów, więc często nie zwracamy uwagi na niewielkie, codzienne urazy. Jednak życia nie trzeba doświadczać w ten sposób. Powinniśmy zrobić coś dla siebie i podjąć działania.

https://www.drmegarroll.com/

Dr Meg Arroll (PhD, CPsychol, CSci, AFBPsS, FHEA, MISCPAccred) jest dyplomowanym psychologiem, naukowcem i autorką specjalizującą się w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Daje praktyczne wskazówki i pomaga rozwiązywać zawiłe problemy zdrowotne i życiowe. Dr Arroll jest stałą komentatorką wielu gazet i magazynów, takich jak The Daily Mail, Metro, Psychologies and Women’s Own, Top Sante i Stylist. Pojawia się też regularnie w programach radiowych i podkastach.

Poprzedni

Naturalne maseczki ujędrniające - najlepsze sposoby na odmłodzenie skóry

Następny

Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów

Zobacz również to: