fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Opowieść o czarownicy powracającej po upływie stuleci. Fikcja, która zmienia się w koszmarną rzeczywistość.

Kiedy autor horrorów Thad McAlister zaczął pisać swoją najnowszą powieść, słowa płynęły bez wysiłku. Wypełniał kolejne stronice opisami procesu czarownicy przed kilkuset laty i akcja posuwała się gładko do przodu. Jeszcze nigdy nie stworzył równie przerażającej postaci. Jest przekonany, że to jego największe dzieło, które zapewni mu trwałe miejsce wśród klasyków gatunku. Ale czy Powrót czarownicy to na pewno tylko fikcja?

Nieświadomie wyzwolił potężne siły i naraził rodzinę na śmiertelne niebezpieczeństwo.
Ona naprawdę chce wrócić.

Rachael, żona Thada, jest w ciąży. Podejmuje desperacką walkę o życie małej córeczki, nienarodzonego dziecka i własne. Zastanawia się, czy sama nie jest przyczyną okropnych wydarzeń… Przed laty kupiła coś mężowi. Zawarła pakt z Opuszczoną.

Opuszczona to porywająca mieszanka thrillera i horroru z elementami paranormalnymi, stylistyką nawiązująca do powieści Stephena Kinga i Deana Koontza. To właśnie ta powieść zapewniła J.D. Barkerowi nagrodę Bram Stoker Award za najlepszy debiut.

Blurby:

  • „Niesamowicie napisana, niezwykle przerażająca. J.D. Barker to siła, z którą należy się liczyć”  – Tosca Lee
  • „Utalentowany pisarz o uroczo przebiegłym umyśle!”  – Jeffery Deaver
  • „J.D. Barker jest pisarzem jedynym w swoim rodzaju, a to rzadka i wyjątkowa rzecz. Na myśl przychodzą mi Stephen King, Lee Child i John Sandford. Wszyscy jedyni w swoim rodzaju. Nie przegap niczego, co napisze J.D.”  – James Patterson
  • „Ambitny debiut Barkera skierowany jest do fanów klasycznego horroru. Czarownice, zaklęcia, miniaturowe demony i osobiste rozterki dają wiele do myślenia… Fabuła porusza się w szybkim tempie. Obiecujący początek planowanej serii”.  – „Publishers Weekly”

J.D. Barker – amerykański autor międzynarodowych bestsellerów. Jego książki to wyjątkowe połączenie thrillera, kryminału i powieści z elementami nadprzyrodzonymi, przez co Barker bywa często porównywany do Stephena Kinga. Przygodę z pisaniem rozpoczął podczas studiów. Dzięki pierwszej powieści został laureatem Bram Stoker Award za najlepszy debiut. Po zdobyciu tej nagrody rodzina Brama Stokera skontaktowała się z Barkerem i poprosiła go o bycie współautorem prequela Draculi, opartego na oryginalnych notatkach Brama.

W Polsce Barker znany jest przede wszystkim jako autor trylogii #4MK, w skład której wchodzą powieści Czwarta małpa, Piąta ofiara i Szóste dziecko.

Poprzedni

Botanic Harmony - kosmetyki, których siła tkwi w naturze!

Następny

Hate Mail

Zobacz również to: