fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

PSYCHOLOŻKA, STUDENTKA, TRENERKA, PRAWNICZKA, PRZEDSIĘBIORCZYNI, DIETETYCZKA, MAMA.

RÓŻNE HISTORIE. JEDNA DIAGNOZA.

ADHD.

Problemy z koncentracją?
Ciągły niedoczas?
Rozpraszanie się?

To podstawowe objawy ADHD często lekceważone u kobiet, które w przeciwieństwie do mężczyzn diagnozę otrzymują najczęściej w wieku 36 lat zamiast w dzieciństwie. Jak radzą sobie na co dzień, zmagając się z wyraźnymi symptomami?

Ta książka przedstawia historie kilkunastu kobiet, które opowiedziały o wyzwaniach wiążących się z diagnozą. To rozmowy o tym, jak ADHD wpływa na podejmowane działania i role społeczne, na relacje i własny obraz. Każda z tych kobiet musiała poznać samą siebie na nowo, aby móc się polubić i w pełni zaakceptować. Bohaterki nie chcą zadawać sobie pytania: „co jest ze mną nie tak?” – chcą żyć na sto procent. Bo każda z nas jest tego warta, bez względu na diagnozę.

W książce rozmowy między innymi z psycholożką, edukatorką i autorką książek Hanią Sywulą, psychoterapeutką Martą Cieślą czy psychiatrką z wieloletnim doświadczeniem w pracy z ADHD dr Wenesą Gajos.

Ola Pflumio – certyfikowana coachka. W swoim podcaście Atypowe rozmawia z osobami, które w dorosłym życiu otrzymały diagnozę ADHD czy spektrum autyzmu. Odkąd sama wie, że jest adehadówką, pomaga innym dorosłym borykającym się z podobnymi trudnościami, wspierając ich w przekuwaniu trudności w zasoby w ramach coachingu ADHD. Prywatnie mieszkanka Londynu, miłośniczka dalekich podróży oraz zapalona biegaczka zmieniająca hobby jak rękawiczki.

Poprzedni

Regenerująca kuracja dla włosów kręconych!

Następny

Po stronie Kanaanu

Zobacz również to: