fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

Muzeum skrywające tajemnice gotyckich opactw.

Talia tarota, od wieków uważana za zaginioną.

I ogród pełen zabójczych roślin.

Czy istnieje lepsze miejsce dla mrocznej intrygi kryminalnej? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po hipnotyzującą powieść w klimacie dark academia.

Ann Stilwell przybywa do Nowego Jorku w nadziei, że spędzi wakacje, pracując w Metropolitan Museum of Art. Tymczasem zostaje oddelegowana do oddziału The Cloisters, muzealnego zespołu klasztorów i ogrodów, słynącego ze swoich zbiorów sztuki średniowiecznej i renesansowej.

Dziewczyna dołącza do wąskiego kręgu charyzmatycznych, acz tajemniczych badaczy. Chętnie daje się ponieść ich niekiedy dziwacznym teoriom, głoszonym między innymi przez kustosza muzeum, który ma bzika na punkcie tarota i głęboko wierzy w możliwość przepowiadania przyszłości.

Kiedy jednak znajduje zagadkową, uważaną za zaginioną, piętnastowieczną talię kart pochodzącą z Italii, nagle zostaje wplątana w niebezpieczną grę, w której kluczową rolę odgrywają władza, toksyczna przyjaźń i ambicja.

A gdy ta gra wymyka się spod kontroli,Ann musi zdecydować, komu zaufać…

Splendor, władza, nieodparty urok i ambicja…

„Domek z kart” to powieść wymykająca się klasyfikacji gatunkowej, łącząca elementy niepokojącego thrillera z niezwykłym kunsztem eleganckiej prozy literackiej.

Opowieść o ambicji, zazdrości, akademickiej obsesji i bezwzględnym dążeniu do celu.

Klimat tej książki odurza jak wiekowe wino… Dodajcie do tego karty tarota i morderstwo… W tej powieści wszystko się zgadza!

To opowieść o okultyzmie, obsesji i morderczych sekretach. Czy pozwolisz, by karty zdecydowały o twoim losie, czy też wolisz ukuć swoje własne przeznaczenie?

The Nerd Daily

Akademicka zazdrość i renesansowa magia to alchemiczna mieszanka wybuchowa. Przynosząca satysfakcję, brutalna opowieść o zabójczej ambicji w jednym z najsłynniejszych muzeów na świecie.

The Guardian

Młoda akademiczka dostaje szansę zbadania ezoterycznych tajemnic renesansu. Ale okazuje się, że prowadzą one do sekretów skrywanych przez współczesność.

Kirkus’s Reviews

W tej książce sam Los jest głównym zegarmistrzem nakręcającym sprężynę napięcia.

I’ve Read This

Poprzedni

Radość nauki

Następny

Ktoś, kogo znałam

Zobacz również to: