fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

Przepis na masę solną jest prosty i tani, a ozdoby, które dzięki masie wykonamy, długo będą cieszyć nasze oczy i serca. Masa solna umożliwia szybkie stworzenie oryginalnych i pięknych ozdób choinkowych, uroczych prezentów urodzinowych, na walentynki itd. To także wspaniały pomysł na twórcze spędzenie czasu, nie tylko z dziećmi!

A zatem, do dzieła!

Najprostszy przepis na masę solną

Gotowi? Czas start! Prosty przepis na masę solną, do którego potrzebujemy jedynie sól, mąkę i wodę. Czyli wszystko to, co znajdziemy w każdej kuchni.

Składniki:

  • 200g mąki
  • 200g soli
  • pół szklanki wody

Mąkę i sól mieszamy ze sobą, a następnie dodajemy wody. Należy zwrócić uwagę aby masa nie wyszła nam zbyt rzadka dlatego wodę dodajemy bardzo powoli. Całość ugniatamy na gładką jednolitą masę.

Masę możemy barwić naturalnymi produktami takimi jak: papryka, cynamon, kawa czy kakao. Bądź pomalować farbami.
Proste? Oczywiście, że tak!

Po wykonaniu figurki wynosimy ją na świeże powietrze w celu wyschnięcia, odkładamy w ciepłe miejsce, np. na kaloryfer (ale koniecznie na płaskiej powierzchni – w przeciwnym wypadku odkształcą się!) lub wkładamy do piekarnika.

UWAGA! Im niższa temperatura tym mniejsze ryzyko, że nasza masa solna nie popęka!

Idealnie, jeśli mamy suszarkę na grzyby i owoce – to najbezpieczniejszy sposób suszenia ozdób z masy solnej.

Jeśli nie zużyliśmy całej masy solnej możemy spokojnie użyć jej następnego dnia. Należy ją zamknąć w szczelnym pudełku i wstawić do lodówki.

Wysuszone figurki ozdabiamy w dowolny sposób – można je pomalować farbkami, a po wyschnięciu utrwalić bezbarwnym lakierem do rękodzieła.

Figurki barwione cynamonem pozostawiamy bez ozdabiania – będą nie tylko pięknie, naturalnie wyglądać, ale i cudownie pachnieć, zapewniając prawdziwie świąteczną atmosferę!

przepis na masę solną wyspa kobiet

Mamy przepis, więc ruszamy wykonywać przeróżne figurki, ramki czy ozdoby dla domu z masy solnej. A może zaproponujecie taką zabawę swoim dzieciom? Na pewno im się spodoba!

Poprzedni

Filozofia dla zabieganych

Następny

Jak być zdrowym i szczęśliwym?

Zobacz również to: