fbpx
piątek, 17 maja 2024

Masz wrażenie, że zimą podłoga brudzi się błyskawicznie? O tej porze roku błoto i chlapa dają nam się we znaki, a utrzymanie czystości podłóg w mieszkaniu jest dość trudne. Szczególnie problematyczne są powierzchnie znajdujące się blisko drzwi wejściowych. Jak tylko skończysz je myć, widać już na nich nowe plamy – wystarczy, że dzieci wrócą z placu zabaw lub do domu wbiegnie twój czworonożny pupil. Nie ma jednak powodu do zmartwień, sprawdź kilka wskazówek, które pomogą ci utrzymać podłogi w czystości.

Przygotuj wycieraczkę lub ociekacze na buty

Po powrocie do domu, czy to po kilkugodzinnej zabawie z dziećmi na świeżym powietrzu czy spacerze z psem, możesz zapomnieć o czystych podłogach w korytarzu. A jeśli szybko nie uporasz się z problemem, nawet w całym domu. Aby zapobiec takim sytuacjom przygotuj gumowe wycieraczki lub ociekacze na buty – zaraz po wejściu postaw na nich obuwie. Im bliżej drzwi je umieścisz, tym lepiej. To pomoże ci ograniczyć zabrudzenia podłóg, chociaż unikniesz ich mycia.

Pozbądź się piasku

Zanim wyczyścisz podłogi, dokładnie zmieć z nich cały piasek. W innym wypadku możesz niechcący zarysować ich powierzchnię, szczególnie przy intensywnym pocieraniu. Suchego piasku pozbędziesz się za pomocą odpowiedniej szczotki najlepiej o delikatnym włosiu, która ma wbudowaną gąbkę, np. Vileda DuActiva. Zamiecie nie tylko piasek, ale także włosy i najdrobniejszy kurz, także z fug. Jeśli zabrudzenia są mokre, przyłóż do podłogi chłonną ściereczkę (np. Light & Soft), która zbierze zabrudzenia, a następnie sięgnij po szczotkę.

czyste podłogi

Zainwestuj w mopa ze spryskiwaczem

Aby szybko pozbyć się zabrudzeń, najlepiej mieć mopa zawsze pod ręką – to bardzo praktyczne. Minusem jest jednak to, że trzymanie go na wierzchu wraz z wodą w wiadrze nie wygląda zbyt estetycznie. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się mop wyposażony w drążek z dużym pojemnikiem na płyn do spryskiwania, np. 1-2 Spray MAX od Viledy. Działa w bardzo prosty sposób: wlewasz wodę lub płyn czyszczący do pojemnika wmontowanego w  drążek i rozpylasz środek czyszczący za pomocą przycisku umieszczonego w rączce, następnie przecierasz. Tym sposobem wyczyścisz powierzchnię bez konieczności użycia wiadra, a to naprawdę duża wygoda. Ten model mopa świetnie sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na przechowywanie akcesoriów.

Jeśli wybierzesz mopa z dwustronną nakładką z mikrofibry będziesz mogła wyczyścić dwa razy więcej powierzchni lub najpierw umyć, a później osuszyć podłogi po odwróceniu wkładu. Dzięki takim rozwiązaniom codzienne obowiązki staną się o wiele szybsze i efektywniejsze.

Usuń uporczywe zabrudzenia w prosty sposób

Oprócz doraźnego sprzątania, podłogi co jakiś czas wymagają jednak intensywniejszego czyszczenia. Przynajmniej raz w tygodniu należy je dokładnie umyć. Jeśli chcesz usunąć uporczywe zabrudzenia, sięgnij po zestaw sprzątający Vileda TURBO, który wyczyści każdą, nawet najdelikatniejszą powierzchnię. To mop i wiadro z obrotowym systemem, który doskonale odsącza i sprawia, że czyszczenie podłóg odbywa się bez wysiłku. Wiadro ma wyprofilowany otwór, dzięki któremu w prosty sposób wylejesz wodę, bez ryzyka jej rozlania i nadwyrężenia pleców. Z kolei poziomy i zintegrowany uchwyt ułatwi ci jego przenoszenie. A, jeśli masz w domu zwierzaka, ten model mopa z łatwością zbierze sierść pupila.

Przy wyborze akcesoriów do sprzątania kieruj się ich jakością. Sprawdź, czy są starannie wykonane, funkcjonalne i czy sprawdzą się nie tylko przy okazji wykonywania jednej, ale wielu innych czynności. Korzystaj z innowacyjnych technologii, które pomogą ci w codziennych obowiązkach.

 

Poprzedni

YOSKINE FACE-in-SHAPE. Pielęgnacja twarzy połączona z korektą linii podbródka i szyi

Następny

PEŁNOWARTOŚCIOWE ŚNIADANIE Z NAPOJAMI ROŚLINNYMI SONKO ORGANIC BIO

Zobacz również to: