Dodatki, które warto stosować w swoich wnętrzach


antyramy na zdjęcia wyspa kobiet

Na aranżację wnętrz składa się wiele czynników – od projektu obejmującego meble, dopasowane posadzki, po kolory farb na ścianach. Zwieńczeniem są jednak odpowiednie dodatki, dzięki którym możliwe jest nadanie przestrzeni indywidualnego charakteru. Zobacz, które z nich wykorzystać w swoim domu, aby stał się czymś więcej, niż jedynie czterema ścianami.

Dekoracyjne dodatki – jakie i dlaczego wybrać?

Stosowanie dodatków w aranżowanych wnętrzach odgrywa ogromną rolę. Dzięki nim te same meble, podłogi i ściany mogą nabrać zupełnie innego wyrazu. Najlepszym sposobem na to, aby zamienić puste, pozbawione klimatu pomieszczenie w przyjemną stylizację dostosowaną do własnych potrzeb, jest wprowadzenie spersonalizowanych akcesoriów. W tej roli idealnie sprawdzają się antyramy na zdjęcia, w które można włożyć pamiątkowe zdjęcia lub rodzinne fotografie. Mniejsze doskonale ozdobią przestrzeń w korytarzu, z kolei większe antyramy na zdjęcia staną się wspaniałym uzupełnieniem przestronnego pokoju dziennego.

Masz dyplomy i pamiątki, którymi chcesz się pochwalić i ładnie je wyeksponować? Możesz oprawić je w ramy niczym obrazy lub wstawić w antyramy na zdjęcia, aby ochronić je przed zniszczeniami i przy okazji przedłużyć ich żywotność.

Wśród dodatków ocieplających wnętrza, warto wskazać także wazony oraz świece. Dzięki nim można uatrakcyjnić jadalniany stół lub przyozdobić konsolę z podręcznymi przedmiotami, a gdy zajdzie taka potrzeba – wykorzystać je do stworzenia romantycznego nastroju.

Praktyczne akcesoria, które poprawiają wygląd pomieszczeń

Kto powiedział, że stosowanie dodatków we wnętrzach ma za zadanie jedynie wpłynąć na ich wygląd? Niektóre z nich mogą przy okazji poprawić proporcje wnętrza – dzieje się tak w przypadku luster, które powieszone na ścianach, są w stanie stworzyć złudzenie powiększenia pomieszczenia. Jeśli zostaną umiejscowione w okolicy okna – będą odbijać promienie słońca, co dodatkowo przyczyni się do rozjaśnienia wnętrza.

W stylizacji pomocne bywają także rozmaite tekstylia. Zasłony i firany potrafią diametralnie odmienić aranżację – pomieszczenie, w którym zawisną jasne i jednolite materiały, będzie się prezentowało inaczej, niż gdy w oknach pojawią się wzorzyste, wielobarwne propozycje. Dobrą praktyką jest także stosowanie kocy oraz poszewek na poduszki. Potrafią one uatrakcyjnić sofę w salonie, a w sypialni wyczarować nietuzinkowy, przytulny klimat, który pomoże się wyciszyć i zrelaksować. Zaletą tkanin jest to, że umożliwiają spore zmiany, jednak nie zajmują cennego miejsca. Dodatkowo można szybko zastąpić je innymi, dopasowując do okoliczności, pory roku, czy aktualnego humoru.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Rudy czy blond?
Następny Trendhim: Podążaj za trendami