fbpx
sobota, 18 maja 2024

Przesyłki można nadawać na różne sposoby. Niektórzy robią to, osobiście zanosząc pakunek do punktu nadania i odbioru, inni przez internet. Można wysyłać paczki za pośrednictwem paczkomatu, co dla wielu osób będzie niezwykłym udogodnieniem. Jest też bardzo wygodny sposób, który pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, czyli broker kurierski.

Udostępnia on platformę służącą do składania zamówień realizowanych przez różne firmy przewozowe. Można w ten sposób nadać paczkę, list lub paletę w dowolnym momencie i miejscu, bez zbędnych formalności. Pod wieloma względami jest to zdecydowanie lepszy sposób niż zamówienie przesyłki bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej. Jakimi?

Czy broker kurierski to dobry wybór?

Obecnie najczęściej wybieranymi metodami doręczania przesyłek jest kurier i automaty paczkowe, np. paczkomaty inPost. Nieco mniejszą popularnością cieszy się dostawa pocztą bezpośrednio do domu i do punktu partnerskiego typu Orlen (niegdyś Paczka w Ruchu) lub Żabka.

Osobom pragnącym zaoszczędzić czas i pieniądze można polecić brokera usług kurierskich, który pośredniczy w wysyłaniu przesyłek. Jest to ogromna zaleta, bo nie trzeba związywać się umową z firmą przewozową. Broker kurierski ma wynegocjowane atrakcyjne ceny z przewoźnikami, z czego korzystają oczywiście użytkownicy jego platformy. Warto od razu zaznaczyć, że nie świadczy on usług transportowych, jego rola sprowadza się jedynie do pośrednictwa. W celu złożenia zamówienia wystarczy zaakceptować regulamin, wyrazić zgody na przetwarzanie danych. Ogranicza się to do paru kliknięć.

Każdego będzie interesować przede wszystkim cena, ale w przypadku brokera kurierskiego nie trzeba martwić się ponoszenia wysokich kosztów. Zawsze będzie to tańsze rozwiązanie niż nadawanie paczki bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej. Broker, za sprawą wynegocjowanych korzystnych umów z kurierami, pozwala uzyskać oszczędności rzędu od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu procent.

Broker kurierski allekurier.pl skupia w jednym miejscu oferty różnych przewoźników, można przebierać również w formach dostaw. Na tym jednak nie koniec zalet. Jeśli ktoś zamawia regularnie dużo paczek, to może wynegocjować jeszcze atrakcyjniejsze ceny. Jest to świetna opcja dla firm prowadzących sklepy internetowe, warto w takim przypadku pomyśleć o nawiązaniu stałej współpracy z brokerem kurierskim.

Tanie przesyłki kurierskie w jednym miejscu

W przypadku brokera kurierskiego możliwe jest korzystanie z usług różnych firm przewozowych. Jak dokonać szybkiej wyceny? Wystarczy podać wagę i wymiary paczki, a następnie kraj jej doręczenia. Następnym krokiem jest wybranie kuriera spośród wszystkich dostępnych możliwości i przejście do podania danych nadawcy i adresata. Na koniec opłaca się przesyłkę, po czym trzeba jeszcze wydrukować etykietę i przykleić ją na paczkę.

Dla wielu osób najwygodniej będzie poczekać na jej odebranie przez kuriera, ale można też dostarczyć ją osobiście do punktu odbioru, co przyśpieszy cały proces. Broker kurierski będzie dobrym wyborem dla osób nadających przesyłki zarówno sporadycznie, jak i regularnie. Można przetestować różnych przewoźników bez konieczności podpisywania z nimi umowy.

Możliwe staje się wysyłanie przesyłek krajowych i międzynarodowych, listów, paczek i palet. Jeśli przedsiębiorca jest w stanie zadeklarować duży wolumen przesyłek, to może liczyć na wynegocjowanie atrakcyjniejszych rabatów na usługi świadczone przez firmę kurierską. Działa tu reguła, że im więcej paczek wysyła klient biznesowy, tym niższa jest cena za pojedynczą przesyłkę.

Można również zdecydować się na rozwiązanie hybrydowe, czyli stałą współpracę z firmą kurierską i sporadyczne korzystanie z usług brokera kurierskiego lub odwrotnie. Jednak warto raz jeszcze napisać, że zarówno z perspektywy klienta biznesowego, jak i indywidualnego, nadawanie paczek na stronie brokera kurierskiego to po prostu tańsza opcja. 

Poprzedni

Olej konopny – poznaj jego właściwości

Następny

Beautyllagen: zdrowie i uroda

Zobacz również to: