fbpx
wtorek, 23 kwietnia 2024

Ho, ho, ho! – znowu nadszedł ten czas, czas świątecznych zakupów. Sklepy wypełniają się przytłaczającą ilością zabawek, przypominając teraz kolorową dżunglę, w której łatwo zabłądzić. Bezradnie rozglądamy się dookoła, próbując odnaleźć wyjątkowy, a jednocześnie atrakcyjny dla naszego dziecka prezent. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto poznać kilka sprawdzonych pomysłów na świąteczne prezenty. Dobra wiadomość: nie musimy nawet ruszać się z domu i błądzić w sklepowym gąszczu – możemy przecież zrobić zakupy w Internecie!

Świąteczny prezent dla słodkiego niemowlaczka (0-1)

Jeżeli sądzimy, że noworodki nie potrafią się bawić, a ich jedynym zajęciem jest jedzenie i spanie, to jesteśmy w wielkim błędzie. Już od pierwszych dni życia bowiem możemy wprowadzać maluszka w świat zabawy – z każdym dniem dziecko zmienia się i staje się co raz bardziej aktywne. Zabawa z maleństwem dostarcza mu wielu niezbędnych dla jego rozwoju bodźców. Wybierając dla niego zabawki pamiętajmy, że wzrok malucha najbardziej przyciągną mocno kontrastowe, czarno – białe kolory. No właśnie, kochasz pastele? Niestety, teraz musisz o nich zapomnieć. Pastelowe zabawki są dla maluchów nudne i mało atrakcyjne. Dlatego pamiętajmy, że najlepszy prezent na święta dla niemowlaka powinien posiadać intensywne, wyraziste, radosne kolory.

Niemowlęta poznają świat poprzez dotyk, wzrok i słuch. Jednym ze sposobów na odkrywanie świata jest wkładanie do buzi wszystkiego co znajduje się w jego pobliżu. A zatem wybierając dla niego zabawkę, upewnijmy się, że została ona wykonana z bezpiecznych materiałów, a przedmiot pozbawiony jest małych elementów.

Najlepsze zabawki dla niemowląt to zabawki interaktywne – odpowiadające na dotyk, ruch i dźwięk. Angażują wszystkie zmysły dzieciaczka i dzięki temu stymulują jego rozwój. Świetnie sprawdzą się tutaj kolorowe karuzele, maty i leżaczki, ruchome projektory, grzechotki, piszczące pluszaki itd.

Czy warto czytać niemowlęciu? Oczywiście! Czytanie bajek od wczesnego dzieciństwa tworzy niepowtarzalną, cenną więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Kupując książki dla maluszka pamiętajmy aby wybrać twardą, nie dającą się zjeść oprawę:)

Prezent dla małego buntownika (1-3)

Nasz aniołek przestał już być niemowlakiem, ale wciąż jest małym dzieckiem. Właśnie teraz zaczyna się faza buntu i niepohamowanej wprost ciekawości.

Najlepszy prezent świąteczny dla dwulatka to taki, który nie tylko sprawi mu radość, ale i będzie stymulował jego rozwój. Potrzebę poznawania świata zaspokoją zabawki zachęcające maluchy do jakiegoś działania: drewniane klocki, układanki – dopasowanki, zabawki muzyczne – bębenki, drewniane gitary, interaktywne książeczki, proste domki dla lalek, drewniane kolejki, zestawy z ciastoliną itp.

Wybierając świąteczny prezent, pamiętajmy, że nie chodzi tu o nowości na rynku, ale o to, co dobre i sprawdzone.

Prezent dla dumnego przedszkolaka (3-6)

Zabawki dla przedszkolaka powinny uczyć i bawić, a więc wszystko to, co służy do malowania, lepienia, wycinania, rysowania, będzie dobrym wyborem. Atrakcyjne będą zabawki edukacyjne, wprowadzające w świat liczb i liter, puzzle, proste gry, układanki. Pamiętajmy, że dzieci w tym wieku uwielbiają przebierać się i wcielać się w role swoich bohaterów, wiele dziewczynek uwielbia też bawić się lalkami, a chłopcy – samochodami.

Przedszkolaki uwielbiają zabawy ruchowe – święta to dobra okazja, aby podarować dziecku piłkę do skakania, skakankę, a w zależności od panujących na zewnątrz warunków – pierwszą hulajnogę, rowerek, sanki, narty.

Najlepsze prezenty świąteczne dla dzieci to te, które nie tylko ucieszą maluchy, ale i pomogą im w odkrywaniu świata!

Poprzedni

Odkryj tajemnicę francuskich deserów! Crème brûlée i suflet

Następny

Nowe odżywki koloryzujące Joanna Ultra Color System

Zobacz również to: