fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Zdecydowana większość małych pociech już od okresu niemowlęcego potrzebuje wsparcia dorosłych w zakresie regularnego zasypiania. Kluczowe w rozwiązaniu tego problemu jest wypracowanie przez rodziców wieczornej rutyny oraz zadbanie o przestrzeń dziecka podczas snu. Eksperci zalecają również wykorzystywanie usypiaczy, które pozwolą dziecku poczuć się bezpiecznie dzięki znajomym odgłosom.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, marka Fisher-Price stworzyła wyjątkową przytulankę Króliczek Usypianka „Zaśnij ze mną”, który wykorzystuje uspokajającą muzykę i delikatne światło by nauczyć malucha samodzielnie zasypiać.

Jednym z najczęstszych problemów, z którym przychodzi się mierzyć nowym rodzicom, jest wypracowanie odpowiedniego rytmu snu u dziecka. Gdy maluch śpi, w jego ciele zachodzi szereg ważnych procesów niezbędnych do jego prawidłowego rozwoju. Badania wskazują, że w pierwszych latach życia aż 40% maluchów boryka się z nocnymi wybudzeniami. Przyczyn tego problemu należy najczęściej szukać wśród nieodpowiednich nawyków związanych z kładzeniem dziecka spać. Warto zaznaczyć, że niestety nie ma złotej metody na usypianie maleństwa, natomiast istnieją pewne sposoby, które sprawdzają się u większości.

Według psycholog dziecięcej dr Aleksandry Piotrowskiej sposób wspomagania zasypiania maluszka należy przede wszystkim dostosować do wieku dziecka.

Wśród rodziców niemowląt, popularną metodą jest często wspólne spanie ze swoją pociechą. O ile takie rozwiązanie jest wygodne, bo daje im możliwość szybkiego reagowania na nocne pobudki malucha, o tyle stwarza problemy na późniejszym etapie, gdy dziecko trzeba nauczyć samodzielnego spania. Kluczem do sukcesu dla wszystkich rodziców małych pociech jest wypracowanie wieczornego rytuału, który na stałe wpisze się w plan dnia rodziny.

Przykładowa rutyna może wyglądać następująco: kąpiel, pożegnanie z rodzeństwem, przeczytanie bajki, wysłuchanie kołysanki, buziak na dobranoc, otulenie kołderką w określony sposób. Tak stworzony powtarzalny ciąg czynności pozwoli maleństwu się wyciszyć, uspokoić i zrozumieć, że nadchodzi pora na nocny odpoczynek.

Równie ważnym czynnikiem wpływającym na sprawne zaśnięcie maleństwa jest jego otoczenie. Jego przygotowanie należy zacząć od usunięcia z łóżeczka wszystkich niepotrzebnych, rozpraszających przedmiotów. Zabawki i związane z nimi aktywności nie przywołują na myśl spokojnego odpoczynku, dlatego na czas snu nie powinny znajdować się blisko maleństwa.

sposoby na usypianieJedynym rodzajem akcesoriów, zalecanym na tą okazję przez ekspertów są tzw. usypiacze takie jak np. Króliczek Usypianka „Zaśnij ze mną”. Aby wspomóc proces zasypiania, ta mięciutka przytulanka wydaje z siebie cztery kojące dźwięki, w tym m.in. biały szum, który pozwala maluchowi szybko i bezstresowo odpłynąć w głęboki sen. Playlista z 20 minutami muzyki została opracowana we współpracy z ekspertami w dziedzinie snu. Dodatkowo brzuszek króliczka podświetla się różnymi kolorami, dzięki którym maluchy wiedzą, kiedy pora zasypiać, a kiedy można wstać.

Co ważne, rodzice mogą sterować Króliczka Usypiankę w swoich telefonach za pomocą intuicyjnej aplikacji Smart Connect, bez zakłócania snu dziecka. Usypiacz przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 18 miesięcy. Kolejną zaletą Króliczka jest fakt, że można prać go w pralce, po wyjęciu części elektronicznej. Najnowsza propozycja od Fisher-Price pomoże rodzicom kształtować zdrowe nawyki sprzyjające zaśnięciu malucha, aby ten mógł zregenerować siły na kolejny dzień pełen przygód.

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY WE WSPÓŁPRACY Z PSYCHOLOGIEM DZIECIĘCYM, DR ALEKSANDRĄ PIOTROWSKĄ.

Więcej o marce Fisher-Price® można znaleźć na stronie www oraz w serwisach Facebook i YouTube:
www.fisher-price.com/pl

https://www.youtube.com/user/fisherpricebrand

https://www.facebook.com/FisherPricePolska?fref=ts

Poprzedni

Niezawodna szwajcarska pielęgnacja jamy ustnej! Soniczna szczoteczka do zębów Curaprox Hydrosonic Easy

Następny

Kiszonki na odporność

Zobacz również to: