fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Słoneczne i bezchmurne dni wakacyjne zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Najwięcej możliwości aktywnego spędzania czasu przypada właśnie na okres letni. Warto więc skorzystać z pogody i wybrać ciekawą aktywność również dla siebie.

Większość z nas poszukując wakacyjnych destynacji kieruje się nie tylko ceną samej eskapady, ale przede wszystkim dostępnymi na miejscu atrakcjami. Ogrom opcji do wyboru potrafi zaskoczyć, dlatego warto przyjrzeć się im zawczasu i przygotować na przetestowanie kilku różnych dyscyplin.

Tak wiele do odkrycia

Kitesurfing, surfing, wakeboard, narty wodne – to jedne z najprzyjemniejszych sportów, które warto przetestować, gdy temperatury biją rekordy. I choć mogłoby się wydawać, że w Polsce nie ma odpowiednich warunków do korzystania ze sportów wodnych, to nie wymagają one iście kalifornijskich fal i w zupełności sprawdzą się tu rodzime realia. Tym, którym nie uda się wyjechać za miasto, mówimy – nic straconego! Miejskie ośrodki sportu stoją otworem, dla każdego. Treningi pływackie to doskonały pomysł na odprężenie i pracę nad mięśniami, które zanikają podczas siedzącego trybu pracy. Dla osób towarzyskich, preferujących działanie w grupie także coś się znajdzie. Siatkówka, badminton lub zwykła zabawa z frisbee w parku doskonale zrelaksują nawet najbardziej zapracowane osoby.

Moda na hulajnogę

Wielu z nas podczas wakacji nie ma możliwości ucieczki nawet na kilkudniowy urlop. Takim osobom najczęściej pozostaje trening w drodze do pracy. I choć na pozór wydaje się to mało znaczące, to zwykła 15-minutowa podróż rowerem spala nawet do 300 kcal. Jest wiele możliwości na zorganizowanie sobie aktywnej drogi do pracy. W ostatnim czasie da się jednak zauważyć, zwłaszcza na stołecznych ulicach, powracające do łask hulajnogi oraz trend na poruszanie się właśnie tym środkiem lokomocji.

Hulajnoga na wielu płaszczyznach wygrywa z rowerem lub jest z nim na równi, ale to zawsze jest zależne od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli ktoś musi trochę przejść do przystanku autobusowego czy stacji metra, to na pewno hulajnoga jest idealnym rozwiązaniem. W pracy można ją złożyć i schować pod biurkiem, a nie co chwila wyglądać, czy nasz rower jest dobrze przypięty i czy w ogóle jeszcze tam stoi.

Jak powinna wyglądać porządna hulajnoga? Przede wszystkim musi być lekka, zrobiona z wytrzymałych stopów aluminium. Jej podest powinien być wystarczający na swobodne postawienie jednej stopy, gdyż większe podesty zmniejszają atuty hulajnogi przez co przestaje być lekkim, małym i poręcznym pojazdem. Kolejną ważną rzeczą są kółka: im większe, tym lepsze, gdyż rozmiar kół wpływa bezpośrednio na komfort, prędkość i ekonomię jazdy. Koła powinny być łożyskowane i wykonane z miękkiego kauczuku amortyzującego nierówności drogi. Hamulcem, który sprawdza się najlepiej, jest ten zintegrowany z tylnym błotnikiem.

Polski producent sprzętu sportowego BROYX od samego początku istnienia promuje zdrowy tryb życia i zachęca do aktywności w każdym możliwym momencie. Także aktywności na hulajnodze. – Sport to nasz styl życia. Od zawsze zachęcamy do wykorzystywania wszelkich okoliczności na ruch i rekreację – wyjaśnia Bartłomiej Batkowski, ekspert firmy BROYX. Na rynku niedawno pojawił się nowy typ hulajnóg z powiększonymi kołami, dzięki którym komfort jazdy miejskiej jest na znacznie wyższym poziomie. Model BROYX City Solid 200 to hulajnoga stworzona na miejskie eskapady. Spójna konstrukcja oraz brak luzów decydują o łatwości i wygodzie prowadzenia. Niezwykle istotną rolę odgrywa zamontowanie koła o większej średnicy na przedniej osi. Dzięki tak wprowadzonym zmianom, hulajnogę znacznie łatwiej prowadzi się nawet po trudniejszych nawierzchniach. Solid City to połączenie hulajnogi wyczynowej i miejskiej. Ten balans to doskonały wybór dla wszystkich skorych do aktywności w zgiełku wielkich miast.

Miejskie życie

Rozbudowane aglomeracje, pełne zatłoczonych ulic i samochodów generują ogromne stężenie zanieczyszczeń i smogu. Dodatkowo, trwa szczyt sezonu alergicznego, bardzo niekomfortowy czas dla wszystkich alergików. Zniechęca to mieszkańców do wyjścia z domu, a tym bardziej do jakiejkolwiek aktywności na świeżym powietrzu. Jest to z pewnością taka grupa, która nie pomyślałaby o poruszaniu się hulajnogą, a o jak najszybszym dotarciu autem do celu. Firma BROYX ma jednak remedium i na takie sytuacje. Dzięki maskom filtrującym od teraz wdychane powietrze może być w pełni bezpieczne i nieszkodliwe. Maska BROYX 500 doskonale wpisuje się w sportowy styl życia. Jej paroprzepuszczalna konstrukcja odprowadza pot, a bardzo wydajny filtr 4P1 gwarantuje nam komfort oddychania.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Lato to okazja do odkrycia nowych sportowych pasji i próbowania swoich sił w nowych dyscyplinach. Hulajnogi to zaledwie czubek góry lodowej ogromu możliwości dostępnych w tym okresie. Pamiętaj jednak, aby wybierając aktywność na świeżym powietrzu dbać o odpowiednie nawodnienie oraz unikać bezpośredniego słońca. Bądź aktywny i odpowiedzialny.

Poprzedni

Trend #lesswaste – maski wegańskie L’biotica

Następny

Legendarna marka Ardell już od dziś w Rossmannie. Tylko do połowy sierpnia. Spiesz się!

Zobacz również to: