fbpx
wtorek, 23 kwietnia 2024

„Gdy człowiek jest szczęśliwy, żyje w harmonii z samym sobą i swoim otoczeniem”. – Oscar Wilde

Po czym poznać, że nasza skóra jest szczęśliwa?

Kiedy jest odprężona, zregenerowana i pełna blasku. By to osiągnąć należy pamiętać o odpowiedniej ilości snu, właściwej diecie i aktywności fizycznej. To jednak nie wystarczy. Bodźce emocjonalne podobnie jak fizyczne, mają wpływ na nasz organizm. W ostatnich latach udowodniono współdziałanie pomiędzy skórą a układem nerwowym. Stymulowanie skóry może wywoływać uwalnianie neuroprzekaźników (substancji przenoszących informacje pomiędzy skórą a mózgiem) wpływających na nasz nastrój. Większość komórek skóry posiada receptory neuroprzekaźników oraz je produkuje. Kiedy czujemy się szczęśliwe, to szczęśliwa jest również nasza skóra.

Zgodnie ze współczesną filozofią holistyczną, wywodzącą się z nauk starożytnych mędrców, sekretem pięknego wyglądu i zdrowia jest równowaga ducha, ciała i umysłu (holizm od gr. holos – całość). Z filozofią holistyczną wiąże się nowe podejście do pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Od niedawna znamy składniki kosmetyków, które bezpośrednio wpływają na dobre samopoczucie naszej skóry, a ich skuteczne działanie przekłada się na zadowolenie z własnego wyglądu. Taką pielęgnację zapewnia nowa linia kosmetyków przeciwzmarszczkowych tołpa® holistic, która odpowiada na najważniejsze potrzeby skóry dojrzałej. Te innowacyjne kosmetyki widocznie redukują zmarszczki, skutecznie liftingują, napinają, ujędrniają i rozjaśniają skórę. Przywracają jej równowagę, wyciszają i czynią po prostu szczęśliwszą.

Nowa linia tołpa® holistic to innowacyjne połączenie unikalnego adaptogenu i aktywnych składników o udowodnionej skuteczności, zawartych w mikronośnikach takich jak retinol, witamina C i kwas azelainowy. Dodatkowo Neuroguard G, czyli oligosacharyd z alg wygładza skórę, niskocząsteczkowy kwas hialuronowy nawilża, a nasz opatentowany ekstrakt z torfu działa antyoksydacyjnie – mówi Urszula Kaptur , kierownik działu marketingu Torf Corporation – Absolutna nowość marki tołpa wpisuje się w najgorętszy obecnie trend na rynku health & beauty. Urszula Kaptur podkreśla, że skuteczność kosmetyków tołpa® holistic została udowodniona w badaniach aparaturowych i aplikacyjnych w niezależnych laboratoriach.

Unikalną i wspólną dla całej linii substancją aktywną jest adaptogen, czyli różeniec górski.

To wyjątkowa roślina wspomagająca adaptację organizmu do niesprzyjających warunków. Przywraca skórze równowagę i wycisza ją w obliczu codziennych stresorów. Ten naturalny składnik znany jest również jako suplement diety w postaci ekstraktu w kroplach lub suszu do parzenia naparów. Ze względu na dobroczynny wpływ na cały organizm, jego właściwości zostały docenione w nowym, innowacyjnym podejściu do pielęgnacji. Różeniec górski jako składnik kosmetyków ma działanie przeciwutleniające, zwiększające poziom beta-endorfin w skórze, dzięki czemu odpręża ją i wycisza.

Kosmetyki tołpa® holistic to 3 sublinie, które różnią się aktywnymi składnikami, takimi jak: retinol, kwas azelainowy i witamina C. Dzięki zamknięciu w mikronośnikach składniki aktywne wnikają w głąb skóry i zwiększają stabilność substancji czynnej. To sprawia, że kosmetyk ma większą skuteczność. Dodatkowo niskocząsteczkowy kwas hialuronowy silnie nawilża, nawadnia i zapobiega utracie wody z naskórka. Natomiast Neuroguard G, oligosacharyd z alg, wygładza, zmniejsza kurze łapki i zmarszczki na czole. Obecny we wszystkich kosmetykach marki tołpa® ekstrakt z torfu – torf tołpa® naturalnie chroni i wzmacnia skórę wrażliwą.

Eko-opakowania

Ważną rolę w holistycznym podejściu odgrywają eko-opakowania kosmetyków tołpa® holistic. Aluminiowe tuby i plastikowe butelki wykonane są z materiału pochodzącego z recyklingu, a kartoniki w 100% z kartonu makulaturowego nie mają celofanu. Ulotki zostały zastąpione cennymi wskazówkami umieszczonymi na wewnętrznych ściankach kartoników. Etykieta wykonana jest z bio materiału z trzciny cukrowej.

Linia tołpa® holistic dostępna jest w drogeriach i na https://tolpa.pl/catalogsearch/result/?q=holistic

ps

już tysiące lat temu wielkie kultury Wschodu używały adaptogenów, nazywanych „magicznymi” roślinami. Były one przeznaczone jedynie dla elit, a ich wzmacniające właściwości wykorzystywał m.in. Czyngis-Chan (przełom XI i XII wieku).

Trzy sublinie – trzy kolory – dziewięć kosmetyków

tołpa holistic z retinolem

Liftingujące kosmetyki przeciwzmarszczkowe tołpa® holistic dzięki połączeniu adaptogenu i retinolu w mikronośnikach:
• redukują zmarszczki o 12%*
• zwiększają elastyczność skóry
• ujędrniają i odprężają skórę

Kosmetyki tołpa® holistic (z wyjątkiem kremów pod oczy) charakteryzują się pięknymi kobiecymi kwiatowoowocowymi zapachami. W kosmetykach z retinolem nuta głowy, to mandarynka, brzoskwinia i likier z czarnej porzeczki. Nuta serca, to jabłko, fiolek i róża, a nuta bazy – drzewo sandałowe i piżmo.

tołpa®. holistic liftingujący krem przeciwzmarszczkowy DZIEŃ SPF 20, 40 ml
tołpa®. holistic liftingujący krem-maska przeciwzmarszczkowy NOC, 40 ml
tołpa®. holistic witalizujące serum-booster liftingujące, 75 ml
tołpa®. holistic liftingujący krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, 10 ml
tołpa® holistic z kwasem azelainowym

Wygładzające kosmetyki przeciwzmarszczkowe tołpa holistic dzięki połączeniu adaptogenu i kwasu azelainowego w mikronośnikach dają natychmiastowy efekt wygładzenia, redukują zmarszczki, zwalczają przebarwienia.
• redukują zmarszczki o 12%*
• zwalczają przebarwienia
• wygładzają i odprężają skórę

tołpa®. holistic wygładzający krem przeciwzmarszczkowy DZIEŃ SPF 20, 40 ml
tołpa®. holistic wygładzający krem-maska przeciwzmarszczkowy NOC, 40 ml
tołpa®. holistic delikatny peeling enzymatyczny, 40 ml
tołpa® holistic z witaminą C

Skoncentrowane rozjaśniające serum tołpa® holistic dzięki połączeniu adaptogenu i witaminy C w mikronośnikach redukuje zmarszczki o 17% i zaczerwienienia o 8%, rozjaśnia i rozświetla skórę. Krem pod oczy redukuje zmarszczki o 11%*, rozjaśnia cienie oraz usuwa
opuchnięcia i worki pod oczami.

tołpa®. holistic rozjaśniające skoncentrowane serum, 20 ml
tołpa®. holistic krem pod oczy redukujący cienie i opuchnięcia, 10 ml

*Skuteczność kosmetyków została potwierdzona w badaniach aparaturowych na grupie 30 osób po 4 tygodniach stosowania.

 

Warto wiedzieć

• Adaptogeny to wyjątkowe rośliny niwelujące skutki stresu, wspomagające adaptację organizmu do niesprzyjających warunków. Zwiększają poziom beta-endorfin, poprawiają wygląd skóry, wyciszają ją i odprężają.

• Adaptogen, czyli różeniec górski, to unikalna i niezwykła roślina arktyczno-alpejska porastająca górskie szczyty, która przystosowała się do surowych warunków środowiska naturalnego. Wykształciła właściwości niwelujące skutki stresu i pobudzające produkcję endorfin w skórze, dzięki czemu odpręża i wycisza skórę. Występuje na ogromnym obszarze Eurazji i Ameryki Północnej w polarnej tundrze i wysokich górach. W Polsce występuje w Sudetach i Karpatach. Surowcem leczniczym różeńca jest kłącze z korzenia. Udowodniono współdziałanie pomiędzy układem nerwowym a skórą. W sytuacjach stresujących brak równowagi hormonalnej, może pogarszać istniejące stany trądzikowe lub powodować miejscowe wypadanie włosów. Stymulowanie skóry może wywoływać uwalnianie neuroprzekaźników, czyli beta-endorfin, wpływających na nasz nastrój.

• Beta-endorfiny – są neuropeptydami o działaniu neuroprzekaźnikowym, złożonymi z 35 aminokwasów. Związki te zwane są także „chemikaliami szczęścia”, ponieważ znoszą uczucie bólu oraz modulują nastrój, emocje i zachowanie w sposób podobny do opioidów (morfina, kodeina, itd.). Dlatego kosmetyczna substancja aktywna, która zwiększa poziom beta-endorfin taka jak różeniec górski może zapewnić nam dobre samopoczucie i dostarczyć uczucie przyjemności, które z kolei poprawiają wygląd naszej skóry.

• Kwas hialuronowy niskocząsteczkowy – ma zdolność skutecznego wnikania w głąb skóry, głęboko nawilża i nawadnia, zapobiega utracie wody z naskórka.

• Mikronośniki – ich budowa zbliżona jest do budowy komórek naskórka – korneocytów. Zamknięcie w taki sposób czystych substancji aktywnych poprawia ich stabilność, a mały rozmiar tych sferycznych układów pozwala na ich penetrację do pierwszych warstw naskórka i dzięki temu kosmetyk ma większą skuteczność.

• Neuroguard G – jest oligosacharydem zbudowanym głównie z dwóch kwasów uronowych otrzymywanych w wyniku enzymatycznej depolimeryzacji sacharydów pochodzących z brązowych alg. Spowalnia starzenie się komórek skóry, chroni przed starzeniem się neuronów, utrzymuje optymalną komunikację międzykomórkową i reaktywuje syntezę kolagenu i elastyny. Daje natychmiastowy efekt wygładzenia skóry, zmniejsza kurze łapki i zmarszczki na czole.

• torf tołpa® – opatentowany ekstrakt z torfu, unikalny silny antyoksydant, który naturalnie chroni i wzmacnia skórę wrażliwą.

Poprzedni

Córka

Następny

Wygoda na co dzień. Gatta

Zobacz również to: