fbpx
czwartek, 18 lipca 2024

Cellulit, albo inaczej zwany skórką pomarańczową, to zmora wielu kobiet. Z tym nieestetycznym problemem borykają się nie tylko dojrzałe kobiety, ale i nastolatki. I chociaż jest następstwem naturalnej i fizjologicznej cechy kobiecego ciała, bardzo go nie lubimy. Jakie są skuteczne sposoby na cellulit?

Czym jest cellulit?

Cellulit to nic innego jak znajdująca się pod skórą warstwa tłuszczu, uformowana w malutkie, nierównomierne grudki. Wyglądem przypomina skórkę pomarańczy, stąd też jego nazwa. Kiedy zaczyna się sezon na krótkie spódniczki i bikini, zastanawiamy się, jak szybko i łatwo można pozbyć  się cellulitu. Niestety, każda z nas, która chociaż raz rozpoczęła wojnę przeciwko cellulitowi, wie, że lekko nie jest.

Skuteczne sposoby na cellulit

Cellulit to problem złożony i w związku z tym wymaga pracy na wielu frontach: poczynając od właściwej diety, poprzez ruch fizyczny, a na odpowiedniej pielęgnacji kończąc. Świetnie sprawdza się tu wszelkie naturalne kosmetyki, takie jak oleje roślinne i eteryczne, peeling cukrowy itd.  Niestety, przy zaawansowanej formie cellulitu sposoby te mogą jednak nie przynieść rezultatu. W takim wypadku niezbędne okażą się specjalistyczne zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi na cellulit

Drenaż limfatyczny – jest swego rodzaju precyzyjnym masażem manualnym, którego zadaniem jest pobudzanie funkcjonowania układu limfatycznego i krążenia. Pomaga usunąć toksyny i obrzęki, które są efektem zastoju krwi i limfy.

Endermologia – masaż ten pomaga wymodelować sylwetkę i skutecznie pozbyć się cellulitu. Wykonywany jest za pomocą urządzenia złożonego z dwóch rolek. Przed zabiegiem zakłada się specjalny ubiór, który pomaga w ułatwianiu przesuwania się rolek zasysających skórę. Przy zaawansowanym stopniu cellulitu oprócz tego typu masaży konieczne są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, zadaniem których jest mocne dotlenienie skóry i uwolnią nagromadzony tłuszcz.

Karboksyterapia – polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry dwutlenku węgla, który przenika do tkanek. Chociaż brzmi to przerażająco, zabieg ten jest skuteczny. Efektem tego jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszanie procesu tworzenia sieci nowych naczyń. Seria takich zabiegów (minimum 3-5) efektywnie rozbija tkane tłuszczową i mocno dotlenia skórę.

Maximus – polega na intensywnym masowaniu ciała specjalna głowicą. Łączy działanie fali radiowych z dynamiczną aktywacja mięśni. W taki sposób tkanka tłuszczowa jest podgrzewana i tłuszcz uwalnia się z komórek, zaś skurcze mięśni znacznie przyspieszają ten proces. Zabieg ten stymuluje także produkcję kolagenu.

 

Poprzedni

KEVIN.MURPHY – KOLEKCJA RIGHT.WRONG. Najmodniejsze stylizacje na wiosnę 2019, które zrobisz sama!

Następny

Poznaj zawartość GOLDENBOX No. 10

Zobacz również to: