fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Wrangler®, światowy symbol amerykańskiego dziedzictwa i lider w branży denimowej, oraz Fender Musical Instruments Corporation (FMIC), czołowy producent gitar na świecie, ogłosiły dzisiaj swój wspólny projekt, który ma uczcić ponad 75 lat obecności tych marek w obszarze kultury.

Obydwa brandy, będące symbolem autoekspresji i niezależności, połączyły siły, by stworzyć Wrangler × Fender – ekskluzywną kolekcję dżinsów i koszul z grafikami, które ożywiają bogate dziedzictwo każdej z tych legendarnych marek i podkreślają ich wpływ w przecieraniu nowych szlaków, wyznaczaniu trendów i kształtowaniu nowych brzmień. Głównym elementem tej wyjątkowej współpracy jest czarno-niebieski kombinezon z efektem znoszenia, chętnie zakładany przez gitarzystów od dziesięcioleci.

„Tworzenie praktycznych i funkcjonalnych produktów wpisane jest w historię Wrangler i Fender” – mówi Holly Wheeler, wiceprezes ds. globalnego marketingu w firmie Wrangler. „Na przestrzeni lat styl dżinsów ewoluował poprzez zmiany w krojach, wykończeniach i funkcjonalności, a rola, jaką w modzie odegrała muzyka gitarowa, jest niezaprzeczalna. Cieszymy się, że te dwie amerykańskie ikony połączyły siły, by wspólnie zaprezentować kolekcję Wrangler × Fender, oddając cześć artystom i legendom, które od lat nas inspirują, oraz świętując z fanami, których poruszyła muzyka”.

W przypadku wielu muzyków marki Wrangler i Fender stały się częścią ich muzycznej i modowej ekspresji. Gitary, na których grali, i niebieskie dżinsy, które nosili, były nie tylko poszukiwane na rynku, ale zyskały status ponadczasowych.

W kampanii promocyjnej Wrangler x Fender, nawiązującej do autentycznej relacji obu marek z utytułowanymi muzykami, pojawia się kilka znanych twarzy z branży muzycznej. Gości w niej córka rock’n rolla i uznana modelka Georgia May Jagger oraz artysta muzyki country i autor tekstów Orville Peck.

„W miarę jak trendy w muzyce i modzie ewoluują, Fender pozostaje w czołówce, jeśli chodzi o tworzenie nowych ścieżek dźwiękowych, które pasują do nowego stylu. Dzięki współpracy z Wranglerem Fender może inspirować muzyków, twórców i miłośników mody” – mówi Richard Bussey, wiceprezes ds. akcesoriów, lifestyle i licencji w firmie Fender. Zarówno w muzyce, jak i w modzie chodzi o to, by wyrazić swoje najprawdziwsze „ja”. Wyjątkowy wspólny projekt Wrangler x Fender tworzy ścisłą więź pomiędzy przemysłem muzycznym i modowym, inspirując różne pokolenia twórców do celebracji własnego stylu”.

Kolekcja Wrangler x Fender obejmuje ubrania i wykończenia dopasowane do wszystkich muzycznych preferencji, między innymi inspirowane stylem vintage koszulki z nadrukami, frędzle i wzór paisley. W kolekcji znalazły się też ubrania z denimu z naszywkami, z efektem znoszenia oraz ze wbudowaną kieszonką na kostkę gitarową. Aby dowiedzieć się więcej o współpracy Wrangler × Fender i #Wrangler75, odwiedź wrangler.com.

Wrangler®

Wrangler®, marka należąca do Kontoor Brands (NYSE: KTB), od 75 lat jest ikoną autentycznego amerykańskiego stylu. Bogate dziedzictwo marki zakorzenione na Dzikim Zachodzie przejawia się w jej wysokiej jakości kolekcjach i ponadczasowym wzornictwie. Linie ubrań dla mężczyzn, kobiet i dzieci zapewniają świetny styl i wygodę, inspirując wszystkich, którzy je noszą, do bycia silnymi i gotowymi na wszystkie wyzwania dnia. Produkty Wrangler są dostępne w sklepach detalicznych na całym świecie, w tym we flagowych sklepach w Fort Worth i Greensboro, w domach towarowych, sieciach detalicznych, sklepach specjalistycznych, najlepszych sklepach z odzieżą westernową oraz w Internecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie wrangler.com.

FENDER MUSICAL INSTRUMENTS CORPORATION

Od 1946 roku firma Fender rewolucjonizuje muzykę i kulturę jako jeden z głównych producentów, sprzedawców i dystrybutorów instrumentów muzycznych na świecie. Portfolio własnych i licencjonowanych marek Fender Musical Instruments Corporation (FMIC) obejmuje gitary Fender®, Squier®, Gretsch®, Jackson®, EVH®, Charvel®, Bigsby® i PreSonus®. W swojej działalności Fender skupia się przede wszystkim na muzykach i tworzeniu najwyższej jakości instrumentów i doświadczeń cyfrowych obejmujących różne gatunki muzyczne. Od roku 2015 marka angażuje się w działania cyfrowe poprzez wprowadzenie nowego ekosystemu produktów i doświadczeń interaktywnych, aby towarzyszyć graczom na każdym etapie ich muzycznej podróży. Wśród proponowanych produktów są innowacyjne aplikacje i platformy edukacyjne uzupełniające ofertę gitar, wzmacniaczy, pedałów efektowych, akcesoriów i sprzętu pro-audio firmy Fender, które inspirują twórców. Misją FMIC jest uwolnienie mocy muzycznej ekspresji – zarówno u początkujących muzyków, jak i legend tworzących historię muzyki. W roku 2021 Fender obchodził swoją 75. rocznicę. Od 75 lat marka kontynuuje wizję swojego założyciela – Leo Fendera – której celem jest inspirowanie i łączenie artystów poprzez miłość do muzyki.

Fender (w wersji standardowej i stylizowanej) jest znakiem towarowym firmy Fender Musical Instruments Corporation lub jej spółek zależnych, zarejestrowanym w USA i innych krajach.

Poprzedni

Refundacja igieł do penów insulinowych PIC Insupen Original

Następny

Twój zestaw ortodontyczny od Curaprox!

Zobacz również to: