fbpx
niedziela, 21 lipca 2024

Lee Jeans rozpoczyna program For a World That Works™ – inicjatywę, która stawia sobie za cel ochronę środowiska i jej zasobów poprzez wdrożenie proekologicznych rozwiązań na każdym etapie produkcji – od dostawców przez metody produkcji po ekologiczne innowacje, czyli od surowców aż po produkt końcowy.

Program For a World That Works™ jest połączeniem dotychczasowych inicjatyw Lee Jeans mających na celu ochronę środowiska oraz kilku nowych innowacji, które odzwierciedlają zaangażowanie marki w lepszą i czystszą przyszłość dla ludzi i naszej planety. Inicjatywa For a World That Works™ skupia się na 3 głownych kierunkach – Indigood Denim, Back to Nature oraz Sustainable Selvage. Oprócz wspomnianych inicjatyw Lee kontynuuje inne proekologiczne praktyki, jakimi jest wprowadzanie do swoich kolekcji materiałów pochodzących z recyklingu, bawełny organicznej oraz tkanin będących alternatywą dla bawełny.

W produkcji spodni dżinsowych marka wykorzystuje 4 rozwiązania:

Sustainable denim

To włoski denim premium produkowany z organicznej bawełny z wykorzystaniem przynajmniej 20% włókien pochodzących z recyklingu.

Free From Cotton

Do produkcji tych ubrań marka używa tkanin, które zawierają przynajmniej 20% lyocellu (włókno celulozowe otrzymywane z drewnianej pulpy) oraz włókna pochodzące z recyklingu.

Recycled Fabric

W ramach tego rozwiązania niektóre kolekcje spodni szyte są z materiałów zawierających nie mniej niż 20% włókien z recyklingu.

Recycled Jelt

Legendarny denim Lee Jeans Jelt wyróżnia się lekkością i wytrzymałością. W ramach tego rozwiązania jest produkowany z wykorzystaniem przynajmniej 20% włókien z recyklingu. W kolekcjach ubrań na górę – topów, kurtek, koszul – zastosowano poniższe proekologiczne praktyki:

Free From Cotton

Podobnie jak w przypadku spodni również w ubraniach na górę wykorzystano tkaniny zawierające przynajmniej 20% lyocellu i włókna z recyklingu.

Recycled Fabric

Ubrania powstające w ramach tego rozwiązania są tworzone z materiałów zawierających przynajmniej 20% włókien z recyklingu.

Sustainable Blend

Ubrania w ramach inicjatywy Systainable Blend powstają z materiałów składających się przynajmniej w 20% z włókien ekologicznych oraz takich, do których produkcji wykorzystano procesy oszczędzające wodę.

Organic Cotton

Bawełna wykorzystna w tych ubraniach jest w 100% organiczna.

Poprzedni

Czy przedszkole Twojego dziecka jest już „Czyściochowe”?

Następny

Flirtujmy do woli!

Zobacz również to: