fbpx
niedziela, 19 maja 2024

Cassie nie wierzy w miłość. Twardo stąpa po ziemi, skupiając się na pracy, która jednocześnie jest jej pasją. I choć na co dzień walczy z żywiołem, nierzadko ryzykując życie, w sferze uczuć jest raczej ostrożna. Nieoczekiwany zbieg okoliczności sprawi, że na nowo będzie musiała stawić czoła demonom przeszłości, uprzedzeniom i obawom. „To, co bliskie sercu” to najnowsza powieść autorki bestsellera „Milion nowych chwil”. Katherine Center udowadnia w niej, że w życiu prócz odwagi, profesjonalizmu i zimnej krwi przydaje się też odrobina przyjaźni, przebaczenia i miłości. Premiera już 3 czerwca.

Cassie Hanwell wiedzie spokojne i poukładane życie. Pracuje w straży pożarnej w teksańskim mieście Austin i jako jedna z nielicznych kobiet regularnie uczestniczy w wielu akcjach. Pewnego dnia niespodziewany telefon od matki burzy jej spokój. Poważnie chora kobieta, która przed laty porzuciła męża i córkę, teraz potrzebuje jej pomocy.

Staroświecka jednostka strażacka w Massachusetts, gdzie przenosi się Cassie, w niczym nie przypomina jej poprzedniego miejsca pracy. Brakuje funduszy i nowoczesnego sprzętu, a nowi koledzy są nieokrzesani i mają swoje grubiańskie zwyczaje. Nie są zachwyceni, gdy do ich męskiego zespołu dołącza kobieta. Sumienna i obowiązkowa Cassie staje przed dużym wyzwaniem: musi odnaleźć się w nowym środowisku, a oprócz tego naprawić relacje z matką i uporać się z koszmarami z przeszłości. Na jej drodze staje też zabójczo przystojny strażak, przez którego trzymanie się zasady: „Nigdy nie umawiaj się z nikim z pracy” może się okazać niewykonalne. Wkrótce uczucia do kolegi z jednostki okażą się jej najmniejszym zmartwieniem. Splot dramatycznych wydarzeń wystawi odwagę Cassie na próbę. Czy dziewczyna okaże się wystarczająco silna i zdeterminowana, by zawalczyć o to, co dla niej najważniejsze?

„To, co bliskie sercu” to zachwycająca książka o odwadze, nadziei i uczeniu się miłości zdolnej pokonać wszelkie przeszkody. Ta podnosząca na duchu, wzruszająca i niosąca potężny ładunek emocjonalny opowieść o ogromnej sile ludzkich uczuć oraz trudnej sztuce wybaczania będzie idealną lekturą dla miłośniczek prozy Jojo Moyes, Jodi Picoult, Nicholasa Sparksa i Emily Giffin. Katherine Center w fenomenalny sposób, z charakterystycznym dla siebie dowcipem i poczuciem humoru, porusza najwrażliwsze struny ludzkiej duszy, opisując niełatwe życiowe wybory, skomplikowane kobiece emocje oraz piękno kiełkującego uczucia. Historia Cassie udowadnia, że miłość rodzi się czasem w najmniej spodziewanym momencie, a przeciwnościom losu warto stawiać czoła. Nowa książka autorki bestsellera „Milion nowych chwil” to także opowieść o podążaniu za głosem serca, wewnętrznej przemianie oraz o tym, jak kobieta może sobie radzić w męskim świecie.

Katherine Center – amerykańska pisarka, absolwentka Vassar College i programu Creative Writing Uniwersytetu w Houston, autorka bestsellerów „New York Timesa”. Napisała kilka powieści, z których „Milion nowych chwil” („How To Walk Away”) zyskała największy rozgłos i świetne recenzje dziesiątek tysięcy czytelników. Jej kolejna powieść, „To, co bliskie sercu” („Things You Save in a Fire”) znalazła się w finale plebiscytu największego portalu literackiego na świecie – Goodreads Choice Awards na najlepszą książkę roku 2019 w kategorii „romans”. Katherine Center swoje teksty publikowała też w m.in. „Vanity Fair” i „USA Today”.

Poprzedni

Ostatni lot

Następny

NOWOŚĆ OD ARBONNE. LINIA TRUE STYLE!

Zobacz również to: