fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Spektakularne zwieńczenie trylogii, której bohaterem jest szef policji, Wiking Stormberg!

Nikt tak nie buduje kryminalnego napięcia jak Liza Marklund! Burzowa góra to mistrzowsko skonstruowana powieść o przemocy i tęsknocie, tajemnicach i morderstwie.

Podczas obchodów przesilenia letniego w Stenträsk na powierzchni bagna zostaje zauważone ciało. Przypuszcza się, że jest to zaginiona żona Wikinga Stormberga.

Wkrótce jednak ciało z bagna zostaje zidentyfikowane jako mężczyzna, który – jak się okazuje – nie zginął przez utonięcie. Ktoś wbił mu kołek w serce i przybił ciało na dnie bagna.

Dla Wikinga to odkrycie oznacza zawrotną podróż w głąb rodzinnej historii. Wkrótce nie może być już pewien, co jest prawdą, a co kłamstwem, a nawet tego, kim jest on sam…

Burzowa Góra to ostatnia część trylogii opowiadająca o Stenträsk w północnej Szwecji i dramacie, w którego centrum znajduje się szef policji Wiking Stormberg. Pierwsze dwie części Krąg polarny i Zimne bagno odniosły natychmiastowy sukces, zostały docenione przez krytyków i były jednymi z najlepiej sprzedających się powieści kryminalnych.

Liza Marklund – szwedzka dziennikarka i pisarka, uchodzi za skandynawską królową fikcji kryminalnej, jest autorką kilkunastu książek. Popularność przyniosła jej seria o dziennikarce detektywce Annice Bengzton, którą zapoczątkowała powieść Studio Sex. Kilka z powieści w tej serii zostało sfilmowanych. Jest także współautorką, wraz z Jamesem Pattersonem, międzynarodowego bestsellera Pocztówkowi zabójcy, co uczyniło ją drugim szwedzkim pisarzem, który osiągnął pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Przez dziesięć lat pracowała jako reporterka śledcza, a potem przez pięć lat jako redaktorka prasowa i telewizyjna. Aktualnie kręci filmy dokumentalne dla telewizji i pisze dla różnych gazet. Zajmuje się tematami związanymi z prawami kobiet i dzieci. Prowadzi kampanie przeciw przemocy wobec kobiet, bierze też aktywny udział w społecznych debatach dotyczących problemów demograficznych Norrlandii. Jest także ambasadorką dobrej woli UNICEF.

Poprzedni

Forget Me Not Holidays In Bali. Pielęgnacja pełna tajemniczej magii

Następny

10 sprawdzonych sposobów na uwodzenie: jak zdobyć serce wymarzonego faceta?

Zobacz również to: