fbpx
sobota, 20 lipca 2024

6 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Pocałunku, który ma nam przypominać o tym jak ważne i przyjemne są pocałunki, co nam dają i dlaczego się całujemy. Z tej okazji marka Kneipp zaprosiła do rozmowy Alana Andersza, Grześka Grzesiaka, Rafała Rutkowskiego i Karola Zawadkę, których zapytała o całowanie właśnie. Panowie zaskakują odpowiedziami na pytania dotyczące tej intymnej kwestii i pokazują, że czułe całowanie to nie tylko domena kobiet.

Całowanie męskim okiem

Namiętne, przyjacielskie, rodzicielskie czy grzecznościowe, pocałunki czynią nasze więzi mocniejszymi, pokazują, że kochamy, pożądamy, lubimy, że nam zależy, że potrzebujemy i wspieramy. Cała gama emocji kryjąca się za pocałunkami, stereotypowo nie jest typowa dla mężczyzn. Stereotypy jednak bywają mylne i o tym, jak jest naprawdę w filmie „Radość całowania” mówią aktor i komik Rafał Rutkowski, aktor Alan Andersz, przedsiębiorca i influncer Grzesiek Grzesiak oraz Karol Zawadka – fizjoterapeuta i trener, który edukuje i inspiruje do samorozwoju.

Wszyscy panowie bez wyjątku przyznają, że bardzo lubią się całować, zdradzają kilka wstydliwych tajemnic i o jakim pocałunku marzą. Zapytany o przygotowanie do całowania Alan Andersz bez wahania mówi – Nie można się przygotowywać, to musi być ten moment. Na pytanie o to, jak zakończyć pocałunek Rafał Rutkowski odpowiada – w łóżku, zaś Karol Zawadka – mocnym, dobrym przytuleniem. Panowie różnią się też co do tego, czy lubią być całowani czule czy namiętnie. Rutkowski przyznał, że jego najdłuższy pocałunek trwa już 20 lat, przez które całuje swoją żonę, a jednym z jego najbardziej zawstydzających pocałunków było pocałowanie w rękę nauczyciela w-fu. Na pytanie o to, kogo chętnie by pocałowali, odpowiadali Jessicę Albę, sąsiadkę, żonę. Alan Andersz radzi w filmie, byśmy całowali się bez pośpiechu, a Zawadka mówi, by się całować dużo, wszędzie i gdzie się da.

Całowanie jest w naszej kulturze jednym ze sposobów wyrażania uczuć – okazywania miłości, bliskości, czułości, ciepła oraz troski. Całujmy się więc, jak radzi w spocie Grzesiek Grzesiak – naturalnie!

Jeszcze więcej naturalnego szczęścia

„Radość całowania” to element kierowanej do kobiet kampanii „Naturalnie szczęśliwe”, którą Kneipp prowadzi już od ponad dwóch lat, pokazując Polkom drogę do naturalnego szczęścia. Bliskość, serdeczność, siostrzeństwo, współodczuwanie, czułość, zrozumienie i troska to filary działań, na których opiera się współpraca z kobietami w ramach kampanii.

Przyjemność, jaką dają pocałunki naturalnie czyni nas szczęśliwszymi już za sprawą samej biologii – całowanie wyzwala bowiem hormony takie jak oksytocyna, dopamina czy serotonina, które wpływają na nasze poczucie szczęścia. Wzmacnianie więzi z bliskimi i przyjemność ich budowania także na co dzień dają nam spokój i bezpieczeństwo. Celebrujmy więc ten piękny dzień, całujmy się naturalnie i pamiętajmy o tym, nie tylko od święta!

#Kneipp #Kneipppolska #naturalnieszczesliwe #radosccalowaniazKneipp
Instagram marki Kneipp: @Kneipp_Polska
Profil Facebookowy marki: @KneippPolska
Grupa Kneipp Team – Naturalnie Szczęśliwe: @KneippTeam
Instagram Alana Andersza: @alandersz
Instagram Grzegorza Grzesiaka: @gri_cori
Instagram Rafała Rutkowskiego: @rutekrutkowski
Instagram Karola Zawadki: @zawadkakarol

Poprzedni

TREND LATA 2022 - MONOCHROMATYCZNY LOOK NA BREUNINGER.COM

Następny

Walka o środowisko jest walką o pokój i dobrostan ludzi

Zobacz również to: