NOWOŚĆ! Biopodłoga PURLINE wineo 1200 – eko-design w najdoskonalszej postaci


Biopodłoga PURLINE Wyspa Kobiet

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dom nie jest zwykłym budynkiem, ale przestrzenią życia rodzinnego. Urządzając własne cztery kąty trzeba zatem myśleć nie tylko o funkcjonalności i kwestiach wizualnych, ale również o bezpieczeństwie i komforcie przyszłych mieszkańców. Najlepszym sposobem na pogodzenie wszystkich tych wymogów jest wybór nowoczesnych materiałów wykończeniowych, wytwarzanych z przyjaznych ludziom i środowisku surowców. Takich, jak wyjątkowe, ekologiczne biopodłogi PURLINE wineo 1200 z autentyczną, 4-stronną fugą.

Innowacyjna biopodłoga PURLINE wineo 1200 to idealna propozycja dla tych, którzy we własnym domu nie idą na aranżacyjne kompromisy i wybierają materiały tylko z najwyższej półki. Tegoroczna nowość wineo to bowiem najlepszy przykład produktu łączącego trwałość, stabilność i doskonały design z najwyższymi, ekologicznymi standardami.

Wszystko za sprawą zastosowania przy produkcji podłóg wyjątkowo trwałego kompozytu o nazwie ecuran, który powstaje wyłącznie z naturalnych i odnawialnych składników, jak oleje roślinne i kreda. Brak sztucznych dodatków, chloru, rozpuszczalników i plastyfikatorów nie tylko sprawia, że nawierzchnia jest nieszkodliwa dla środowiska naturalnego, ale także nie wydziela nieprzyjemnych zapachów ani niekorzystnych dla zdrowia substancji lotnych.

W praktyce oznacza to, że w pomieszczeniach, w których zamontowana jest biopodłoga PURLINE wineo 1200 mogą bezpiecznie i bez żadnych ograniczeń przebywać dzieci, seniorzy, alergicy i osoby zmagające się z astmą. Niska emisyjność ma jeszcze jeden atut – w przypadku pożaru organiczne podłogi wineo nie wydzielają toksycznych oparów i praktycznie nie dymią, co również przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa.

Biopodłoga PURLINE Wyspa Kobiet

Więcej niż zwykła podłoga…

Podłoga z pozoru pełni w pomieszczeniu tylko jedną rolę – stanowi stabilny i bezpieczny grunt pod nogami gości i domowników. W praktyce jest ona jednak również ważną przestrzenią życia rodzinnego. To przecież na podłodze niemowlęta uczą się chodzić, starsze dzieci bawią się, odpoczywają i rysują, a dorośli ćwiczą czy też relaksują się z książką lub pilotem od telewizora w ręku.

Projektanci innowacyjnej kolekcji wineo 1200 wzięli pod uwagę wszystkie te aspekty, dlatego też podłoga z ecuranu jest nie tylko trwała, wytrzymała i odporna na uszkodzenia, ale również cicha, ciepła i miękka w dotyku, a do tego antypoślizgowa oraz przyjazna dla stawów. Można zatem śmiało wybrać ją do salonu, jadalni, pokoju dziecięcego, a nawet do kuchni i łazienki. Dla jeszcze większego komfortu domowników producent zadbał, aby nawierzchnia nadawała się do montażu na ogrzewaniu podłogowym i była łatwa do utrzymania w czystości.

Biopodłoga PURLINE Wyspa Kobiet

Design dla wymagających

Biopodłoga PURLINE spełnia najwyższe standardy ekologiczne i zachwyca parametrami technicznymi, jednak jej mocną stroną jest również znakomity design. Różnorodność kolorów, wzorów i faktur sprawia, że propozycja marki wineo zadowoli nawet największych estetów.

Co więcej, nowa kolekcja wineo 1200 – jako pierwsza wśród organicznych podłóg PURLINE posiada 4-stronną fugę i występuje w trzech wariantach montażu (wersja do klejenia, na click oraz Multi-Layer) w klasie użytkowej 23/33 lub 23/33/42. Jeżeli chodzi o sam wygląd nawierzchni, to w linii wineo 1200 wood do wyboru jest 8 drewnopodobnych dekorów, utrzymanych w różnych tonacjach brązu i zachwycających elegancką, naturalną strukturą powierzchni. Pod nazwą wineo 1200 stone kryją się natomiast wyjątkowe dekory o optyce betonowych płytek. Taka szeroka paleta barw i rozmiarów sprawia, że nowe biopodłogi PURLINE marki wineo bez trudu można dopasować do swojego gustu, a także wymogów pomieszczenia.

Ekologiczne podłogi wineo 1200 przeznaczone są do intensywnego użytkowania w prywatnych obszarach mieszkalnych i do zwykłego użytkowania w obszarach komercyjnych, o czym świadczy klasa zastosowania 23/33/42. Z powodzeniem można wykorzystywać je nawet w projektach architektonicznych spełniających najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa, w tym certyfikowanych systemach BREEAM, LEED czy EDP. W kwestiach ekologii biopodłogi PURLINE również nie mają sobie równych, czego potwierdzeniem są między innymi certyfikaty cradle to cradle, CreBlue Angel, Austrian eco-label, Greenguard, a także FloorScore.

Dodatkowe informacje o produktach marki wineo dostępne są na stronie internetowej: https://www.wineo-polska.pl/

Windmöller Polska Sp. z o.o. to polski oddział niemieckiego koncernu, będącego połączeniem Windmöller Flooring oraz WITEX – firmy z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg, należącej do grona współwynalazców podłogi laminowanej. Obie firmy funkcjonują obecnie pod jedną, wspólną marką WINEO®, która gromadzi w sobie kompetencje i know-how obu producentów zdobywając uznanie wśród odbiorców na całym świecie.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Czarna góra
Następny Aplikacja do ćwiczeń w domu. Jaką warto mieć w 2021 roku?