fbpx
piątek, 1 grudnia 2023

Torebka to ważny dodatek w garderobie niemal każdej kobiety. Większość z pań może się zresztą pochwalić całkiem sporą kolekcją różnego rodzaju modeli. Jak je właściwie przechowywać, by zachowały swój estetyczny wygląd oraz praktyczność?

Miejsce przechowywania torebek

Podstawową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, jest miejsce przechowywania torebek. Od tego w ogromnym stopniu zależy bowiem to, czy torebka zachowa swój efektowny design na długo. Już po zaledwie kilku dniach pozostawienia torebki na widoku można zauważyć zmiany w jej wyglądzie. Osiada na niej kurz, a także sierść zwierząt, jeśli w domu mieszka pies czy kot. Jest to szczególnie widoczne na modelach wykonanych z zamszu. Ponadto torebki damskie leżące „luzem” są narażone na promienie słoneczne, które mogą je odbarwiać.

Torebkom grożą też rozmaite uszkodzenia mechaniczne i innego rodzaju zabrudzenia. Dlatego absolutnie nie zaleca się pozostawiania torebek na widoku. Złym wyborem jest też wieszanie torebki na wieszaku albo haczyku w przedpokoju, ponieważ tracą one przez to swój kształt. Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie torebki w zamkniętej przestrzeni. Nawet jeśli kolejnego dnia zabierasz ją do pracy czy na uczelnię, schowaj ją do szafy, aby zabezpieczyć ją przed zabrudzeniem.

Torebki damskie najlepiej przechowywać w garderobie, szafie, szafce czy szufladzie. Ważne, aby miały one odpowiednio dużo miejsca, ponieważ przygniecenie czy ściśnięcie torebki może ją zniszczyć i odkształcić.

Torebki w workach przeciwkurzowych

W celu uchronienia torebek przed kurzem i zanieczyszczeniami, samo trzymanie ich w szafkach czy szufladach nie wystarczy. Dlatego każdą torebkę włóż do specjalnego worka przeciwkurzowego, ewentualnie reklamówki bądź odpowiednio dużego pudełka papierowego lub plastikowego. Większość renomowanych producentów galanterii skórzanej dostarcza wraz z torebkami worki przeciwkurzowe o odpowiedniej wielkości, które pozwalają ochronić produkt przed pyłem i innymi zabrudzeniami. Jeśli nie dysponujesz workami firmowymi, możesz je zrobić samodzielnie, np. wykorzystując starą pościel, prześcieradło czy obrus.

Wnętrze torebki

Aby torebki damskie zachowały swój kształt, warto włożyć do nich dużą ilość wypełnienia. Polecanym rozwiązaniem jest włożenie do środka odpowiednio poskładanej folii bąbelkowej. Jest ona bardzo miękka, więc w żaden sposób nie uszkodzi torebki, a jednocześnie odpowiednio ją wypełni, dzięki czemu torebka zachowa na długo swą estetyczną formę. Alternatywą dla folii bąbelkowej może być zwykła folia albo pogniecione gazety.

Poprzedni

Zimowa pielęgnacja dłoni, czyli kosmetyczne patenty na chłody!

Następny

Zaklinacz koni

Zobacz również to: