fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Hochland Polska z dumą i radością angażuje się w różnego typu inicjatywy mające na celu promowanie postaw proekologicznych, edukację i dbałość o środowisko naturalne. Tym razem firma została Partnerem wydania Poradnika młodych ratowników Ziemi PWN autorstwa Tomasza Samojlika.

W misji i strategii działań Hochland Polska działania na rzecz zrównoważonego rozwoju zajmują niezwykle ważne miejsce. Realizowane są one zarówno w ramach organizacji (np. poprzez proekologiczną optymalizację procesów czy opakowań), jak i w inicjatywach zewnętrznych. Budowanie właściwych postaw w duchu dbania o naturę najlepiej realizuje się poprzez edukację – kreatywną, nowoczesną, zachęcającą do poznania eko wyzwań i możliwości. Dlatego też Hochland Polska został partnerem wydania Poradnika młodych ratowników Ziemi PWN.

Autor książki – Tomasz Samojlik jest dr. hab. nauk biologicznych, autorem wielu książek i komiksów, który popularyzuje naukę i postawy proekologiczne zarówno wśród starszych, jak i młodszych czytelników. Publikacja w niezwykle ciekawy, przystępny, a jednocześnie ambitny sposób przybliża dzieciom i młodzieży szkolnej zagadnienia z zakresu ekologii, biologii, zmian klimatycznych czy szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Na bazie rysunków, schematów, infografik czy komiksów objaśnia zagadnienia i podpowiada, jak małymi krokami i we własnym zakresie można pozytywnie wpływać na otoczenie. Hochland Polska wspiera tę inicjatywę z wielką dumą i przekonaniem, że ugruntowanie pozytywnych praktyk proekologicznych wśród najmłodszych zaowocuje w przyszłości pokoleniem świadomych konsumentów, którzy dbają o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne.

Poprzedni

OLEJEK CBD SKUTECZNY W LECZENIU BORELIOZY

Następny

Wakacje na łonie natury. Jak obserwować świat przyrody, radzi przyrodnik Marcin Kostrzyński

Zobacz również to: