fbpx
sobota, 18 maja 2024

Trwa wyjątkowa kampania edukacyjna, do której mogą dołączyć przedszkola z całej Polski. Już w pierwszych placówkach zostały rozpoczęte ośmiotygodniowe warsztaty które przybliżają dzieciom temat edukacji emocjonalnej i oswajają z różnymi stanami, w których maluchy mogą się znaleźć. Prawie 100 stronnicowy materiał z rozpisanymi warsztatami otrzymują przedszkola po zgłoszeniu do akcji. Celem akcji jest poprawa świadomości i nauka rozmowy o emocjach wśród dzieci.

„Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom” rozpoczęła się na początku października 2021 r. Placówki biorące udział w akcji otrzymują program edukacyjny na osiem tygodni opracowany przez psychologa dziecięcego – Martę Makowską – z omówieniem ośmiu emocji, z zadaniami i kartą pracy dla nauczyciela, gotowe scenariusze i materiały dla rodziców oraz dyplomy udziału w Akademii dla najmłodszych. W ramach akcji przewidziana jest również sesja dla rodziców dotycząca pracy z książką „Ferdek żaba i jego muchy” oraz podsumowaniem rozmów o kontynuacji edukacji emocjonalnej dzieci we własnym zakresie. Pierwsze 30 placówek, które zarejestrowało się na warsztaty, otrzymało bezpłatnie zestawy „Ferdek żaba i jego muchy”.

Ważna nauka oparta na zabawie

Marta Mrozowska

Program warsztatów oparty jest na opowieściach z książki „Ferdek żaba i jego muchy” – wyjątkowej publikacji, która każdą z emocji omawia z różnorodnych perspektyw, z którymi dziecko może się utożsamiać. Tytułowy Ferdek jest wzorem, który przeżywa stany emocjonalne w codziennych sytuacjach i pokazuje, jak sobie z nimi skutecznie radzić. Maskotka i książka oraz pozostałe elementy zabawki jak na przykład pluszowe muchy symbolizujące każdą z ośmiu emocji to doskonały zestaw dla pedagogów i rodziców do przybliżenia świata emocji najmłodszym.

– Trening emocji w dzieciństwie jest niebywale ważny, ponieważ ma przełożenie na radzenie sobie z uczuciami w życiu dorosłym. Rozwój emocjonalny u dzieci, tak jak każda inna sfera rozwoju, wymaga czasu. Dlatego warto w tym długim i skomplikowanym procesie okazać wsparcie i pomóc w tym przebiegł prawidłowo. W przyszłości inteligencja emocjonalna znajdzie swoje odzwierciedlenie w poziomie umiejętności społecznych dorosłych ludzi oraz w tym jak odbierają oni rzeczywistość dookoła. Cieszymy się, że już kolejne placówki zapisują się do Akademii. To dla nas potwierdzenie, że działamy w słusznym celu – podsumowuje Marta Makowska.

Udział w kampanii „Akademia Emocji – Ferdek Dzieciom” mogą wziąć przedszkola znajdujące się na terenie całej Polski. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres mailowy: wspolpraca@ferdekijegomuchy.pl. Więcej szczegółów na stronie: https://ferdekijegomuchy.pl/akademia/

Poprzedni

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Następny

Naprawdę wielka sprawa – Kalendarz Adwentowy MixIt

Zobacz również to: